Seria 17. Nabożne życie w bezbożnym świecie: Studium Listu do Rzymian 6-8

Jak żyć w zgodzie z Bożymi zasadami w świecie, który odwrócił się do Boga plecami?

Dwadzieścia wieków od chwili, gdy Jezus chodził po tej ziemi, Jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne: jesteśmy wezwani, by wierzyć w Niego... dzielić się tym, co otrzymaliśmy, z innymi... trwać po stronie sprawiedliwości nawet w obliczu prześladowań... ufać Bogu w każdych okolicznościach.

Tylko... skąd wziąć siłę, by tak żyć? Jak się nie dać zastraszyć? Jak się opierać grzesznym pokusom i starym, niszczącym nawykom? Jak balansować pomiędzy religijnym legalizmem a postawą "nie-warto-się-starać"?

Przesłanie zawarte w szóstym, siódmym i ósmym rozdziale Listu św. Pawła do Rzymian to wspaniała biblijna recepta na te, jakże dobrze znane naśladowcom Chrystusa, dylematy. W swoich rozważaniach Chuck Swindoll pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest diagnoza apostoła i jak skuteczne lekarstwo, które przepisuje.

To miłość Boża i moc Ducha Świętego jest sekretem prawdziwie nabożnego życia.


DataNazwa kazania
2017-11-06 - 2017-11-13 1. Musimy umrzeć, aby żyć
2017-11-14 - 2017-11-15 2. Portret walczącego chrześcijanina
2017-11-16 - 2017-11-21 3. Porozmawiajmy o naszej wędrówce
2017-11-22 - 2017-11-23 4. Chwała i westchnienia
2017-11-24 - 2017-11-28 5. Opatrzność w działaniu

Powrót do wszystkich serii

Udostępniamy wykłady w dwóch formach

1. AUDYCJE RADIOWE

Wykłady Chucka Swindolla w formie audycji radiowych, wyemitowane na falach Radia CCM i Radia Chrześcijanin w ramach programu radiowego "Pełnia Życia".

Wybrane wykłady, w formie audycji, dostępne są do pobrania w zakładce Pobierz wykłady MP3 albo w naszej aplikacji mobilnej.

***

2. WYKŁADY MP3

Wykłady Chucka Swindolla wydane na płytach CD w formacie dźwiękowym MP3. Do nabycia w sklepie internetowym www.ccm.pl.

Udostępniamy je również jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność fundacji IFL-Polska. Więcej informacji w zakładce Dotacje.

 

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.