4. Przywrócony i wyniesiony

Księga Rodzaju 41,1-46


Napiętnowanie, szykany, prześladowania. Z taką reakcją otoczenia spotykają się naśladowcy Chrystusa w wielu rejonach świata. Choć w naszym kręgu kulturowym teoretycznie panuje tolerancja, opowiadanie się po stronie chrześcijańskich wartości jest coraz częściej przedstawiane jako "staroświeckie" czy wręcz szkodliwe.

Nie powinno to zaskakiwać, skoro już Apostoł Piotr pisał: Nie dziwcie się, gdy znajdziecie się w ogniu próby, bo to nic nadzwyczajnego! (1 List Piotra 4,12) Próby wiary i charakteru stanowiły chleb powszedni także w przypadku Józefa. Czasem była to otwarta wrogość otoczenia, czasem - obojętność i pozostawienie własnemu losowi.

Bóg jednak nigdy nie zapomniał o Józefowi. Za kulisami wydarzeń przygotowywał niezwykły plan, którego kulminacją było zwolnienie z więzienia i błyskawiczny awans na szczyty władzy. Gdyby nie lata Bożej szkoły charakteru, Józef nie byłby gotowy, by sprostać tej nowej, niespodziewanej próbie - próbie pod tytułem "sukces".

Przykład Józefa jest zaproszeniem do trwania przy Bogu w każdych warunkach - w obliczu prześladowań, w chwilach triumfu i powodzenia, w szarej codzienności.  Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Udostępniamy wykłady w dwóch formach

1. AUDYCJE RADIOWE

Wykłady Chucka Swindolla w formie audycji radiowych, wyemitowane na falach Radia CCM i Radia Chrześcijanin w ramach programu radiowego "Pełnia Życia".

Wybrane wykłady, w formie audycji, dostępne są do pobrania w zakładce Pobierz wykłady MP3 albo w naszej aplikacji mobilnej.

***

2. WYKŁADY MP3

Wykłady Chucka Swindolla wydane na płytach CD w formacie dźwiękowym MP3. Do nabycia w sklepie internetowym www.ccm.pl.

Udostępniamy je również jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność fundacji IFL-Polska. Więcej informacji w zakładce Dotacje.

 

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.