3. Boża księga, Boży głos

Psalm 119,98-100; 2 Tymoteusz 3,14-17; 2 Piotr 1,19-22

Psalm 119,98-100; 2 Tymoteusz 3,14-17; 2 Piotr 1,19-22

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim skarbem jest to, że posiadasz kopię Pisma Świętego w swoim ojczystym języku? A czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie Biblie w języku polskim zostają zniszczone? W świecie, w którym jesteśmy dosłownie zasypani różnymi tłumaczeniami, wydaniami i komentarzami, wydaje się to absolutnie niemożliwe… Ale załóżmy, że tak się dzieje. Pomyśl o tym, w jak wielkim zamieszaniu byśmy się znaleźli. Bez Bożego przewodnika szybko byśmy się całkowicie pogubili w naszych domysłach o duchowej rzeczywistości i w naszych pomysłach na życie. Ktoś jednak może zapytać: Czy rzeczywiście możemy być pewni, że Biblia to głos samego Boga? Czy jest to źródło godne zaufania? Czy naprawdę mogę na niej polegać? Istnieją mocne powody, by na powyższe pytania odpowiedzieć twierdząco.


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim skarbem jest to, że posiadasz kopię Pisma Świętego w swoim ojczystym języku? A czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie Biblie w języku polskim zostają zniszczone? W świecie, w którym jesteśmy dosłownie zasypani różnymi tłumaczeniami, wydaniami i komentarzami, wydaje się to absolutnie niemożliwe...

Ale załóżmy, że tak się dzieje. Pomyśl o tym, w jak wielkim zamieszaniu byśmy się znaleźli. Bez Bożego przewodnika szybko byśmy się całkowicie pogubili w naszych domysłach o duchowej rzeczywistości i w naszych pomysłach na życie.

Ktoś jednak może zapytać: Czy rzeczywiście możemy być pewni, że Biblia to głos samego Boga? Czy jest to źródło godne zaufania? Czy naprawdę mogę na niej polegać?

Istnieją mocne powody, by na powyższe pytania odpowiedzieć twierdząco.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Udostępniamy wykłady w dwóch formach

1. AUDYCJE RADIOWE

Wykłady Chucka Swindolla w formie audycji radiowych, wyemitowane na falach Radia CCM i Radia Chrześcijanin w ramach programu radiowego "Pełnia Życia".

Wybrane wykłady, w formie audycji, dostępne są do pobrania w zakładce Pobierz wykłady MP3 albo w naszej aplikacji mobilnej.

***

2. WYKŁADY MP3

Wykłady Chucka Swindolla wydane na płytach CD w formacie dźwiękowym MP3. Do nabycia w sklepie internetowym www.ccm.pl.

Udostępniamy je również jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność fundacji IFL-Polska. Więcej informacji w zakładce Dotacje.

 

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.