NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Czy IFL-Polska jest kościołem albo współpracuje z jakimś konkretnym kościołem/denominacją?

IFL-Polska nie jest kościołem i nie jest organem żadnej pojedyńczej denominacji chrześcijańskiej. Od strony prawnej IFL-Polska posiada status fundacji. Osoby zaangażowane w działalność IFL-Polska należą do różnych kościołów chrześcijańskich. Celem fundacji jest służenie istniejącym denominacjom/kościołom i współpraca ponad podziałami, na płaszczyźnie wiary w autorytet, natchnienie i nieomylność Pisma Świętego.

 

Czy IFL-Polska jest organizacją katolicką?

IFL-Polska nie jest organizacją katolicką. Choć działalność Insight for Living wyrasta z tradycji protestanckiej, celem fundacji nie jest konfrontacja z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Naszym celem jest pomaganie wierzącym z różnych kościołów chrześcijańskich w pogłębianiu osobistej więzi z Bogiem i praktycznej znajomości Pisma Świętego.

 

Z jakim wyznaniem chrześcijańskim jest związany Chuck Swindoll?

Chuck Swindoll jest proboszczem kościoła Stonebriar Community Church - wspólnoty chrześcijańskiej we Frisco w Teksasie. Kościół ten plasuje się w protestanckim nurcie chrześcijaństwa, ściślej mówiąc, w jego ewangelikalnym skrzydle. Kładzie duży nacisk na autorytet i nieomylność Pisma Świętego.
Więcej o kościele Chucka: www.stonebriar.org

 

Co oznacza skrót IFL?

IFL to skrót od Insight for Living, międzynarodowej organizacji, której IFL-Polska jest częścią. Dosłownie tłumaczenie brzmiałoby: "Rady na życie" albo "Mądrość życiowa". Dla naszych audycji radiowych wybraliśmy mniej dosłowne tłumaczenie: "Pełnia Życia".

 

Na co są przeznaczane dotacje finansowe?

Na całym świecie organizacja Insight for Living utrzymuje się głównie z dobrowolnych darowizn słuchaczy i sympatyków IFL. Dotacje pozwalają pokryć koszty działalności statutowej organizacji.

W Polsce dotacje finansowe przyczyniają się do tworzenia nowych nagrań, poszerzają możliwości emisji wykładów Chcuka Swindolla w stacjach radiowych na terenie całej Polski oraz umożliwiają publikację książek i materiałów drukowanych.

 

Czy mogę otrzymać wykłady Chucka Swindolla za darmo?

Koszty produkcji audycji (tłumaczenie, nagrywanie polskiej wersji, wydawanie wykładów) nie są niskie. Wszystkie pełne serie wykładów są dostępne tylko w formie płytowej i można je zakupić w sklepie internetowym CCM.

Na naszej stronie internetowej udostępniamy wybrane serie audycji w formacie mp3 - nieodpłatnie. Można je pobrać w zakładce Pobierz wykłady mp3. Zachęcamy przy okazji do dobrowolnego wsparcia naszej fundacji!

Audycji można również słuchać przy pomocy aplikacji mobilnej IFL Polska.

 

Nie mogę znaleźć na stronie www tego, czego szukam (coś nie działa); komu to mogę zgłosić?

Prosimy pisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Mam inne pytanie...

Prosimy dzwonić na nasz bezpłatny numer 800-444-101 albo pisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide