Erozja prostej wiary

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wierzyć po prostu

Erozja prostej wiary

Mateusz 6,19-24

 Istota sprawy

Konflikt lojalności nie jest niczym nowym.

Wszyscy znamy ludzi, którzy swego czasu byli w pełni oddani jednej idei i pochłonięci dążeniem do jednego najważniejszego celu. Jednak stopniowo, w miarę upływu czasu - jeden mały kompromis tu, drugi mały kompromis tam - ich uwaga została rozproszona, a cele, jakie im przyświecały, przestały być wyraźne. Stare ideały poszły w odstawkę. Sny o rewolucji zastąpił oportunizm. Pojawił się konflikt lojalności.

Jezus nie ukrywał tego problemu, gdy przed wiekami wygłaszał swoje Kazanie na Górze. Zdając sobie sprawę z istnienia bestii pożądliwości i zachłanności - a jest to prawdziwa bestia, przyczajona w zakamarkach ludzkiego umysłu - nie zamierzał jej ignorować, ale chciał ją zdemaskować i ostrzec nas przed jej niezaspokojonym apetytem.

Każdy prawdziwy uczeń Jezusa Chrystusa musi odpowiedzieć sobie na pytanie: Komu będę służyć?

 

 Odkrywanie drogi

1. Zadowoleni ochłapami materializmu

Każdy dzień przynosi świeżą dawkę wyborów. Podejmujemy decyzje, kierując się albo krótkowzrocznymi, materialistycznymi, egoistycznymi pobudkami, albo bardziej wymagającymi (i mniej popularnymi), Bożymi wartościami.

 

2. Prześwietleni światłem prawdy

Biblia przypomina nam, że wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek (Hebrajczyków 4,13). Wszystkie nasze wybory i motywacje są znane Bogu. Fakt ten powinien być dla nas źródłem pociechy, a nie poczucia winy. Jakże często jest inaczej.

 

3. Postawieni przed prostym wyborem

Jezus stawia sprawę jasno: Możesz służyć tylko jednemu panu. Często oszukujemy się, myśląc, że da się pogodzić nasz egoistyczny interes z Bożymi celami. W rzeczywistości wybór jest nieunikniony: albo Bóg, albo mamona.

 


 Rozpoczynając podróż

  • W jakich sprawach stoisz teraz przed decyzją: Bóg czy mamona?
  • Co może pomóc ci w tych konkretnych sprawach wybrać Boga i Jego wartości?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1988 & Message Mates copyright 2014 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide