Jak przetrwać lata wyzwań

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Sprawy rodzinne

Jak przetrwać lata wyzwań

Przysłów 1,8-11.15; 9,10-11; 12,1; 24,3-4

 

 Istota sprawy

Prawa i przywileje. Wszyscy chcemy ich mieć jak najwięcej. Uwielbiamy się na nie powoływać. Celują w tym zwłaszcza nastolatkowie. Kiedy "prawa" rodziców nieustannie krzyżują się z "prawami" ich dorastających pociech, rodzina nieuchronnie przeistoczy się w teren przewlekłej wojny podjazdowej. Co mają więc począć rodzice, którzy pragną utrzymać swój dom w stanie pokoju - bez wyrzekania się swojego autorytetu? Co mają robić nastolatkowie, którzy chcą żyć w dobrych stosunkach ze swoimi rodzicami - bez wyrzekania się swoich planów i marzeń? Odpowiedź jest prosta, co nie znaczy, że łatwa: podporządkowanie, gotowość do zrezygnowania z pełni swoich "praw"


 Odkrywanie drogi

 

O czym powinni pamiętać rodzice (Przysłów 24,3-4)

Łącząc wiedzę, zrozumienie i mądrość z odpowiednią dawką miłości, dyscypliny i konsekwencji, rodzice mogą (od)budować harmonijne stosunki w swoim domu.

 


O czym powinni pamiętać młodzi (Przysłów 1,8-11.15; 9,10-11; 12,1; 24,3-4)

Łącząc wiedzę, zrozumienie i mądrość z odpowiednią dawką miłości, szacunku i podporządkowania, nastolatkowie mogą (od)budować dobre relacje ze swoimi rodzicami.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jeśli jesteś nastolatkiem: Co jest dla ciebie największym wyzwaniem w relacji z rodzicami? Czy jesteś gotów przyjąć w stosunku do rodziców postawę szacunku i podporządkowania? Co może ci w tym pomóc?
  • Jeśli jesteś rodzicem: Co jest dla ciebie największym wyzwaniem w relacji z dziećmi? Czy jesteś gotów dać swojemu nastolatkowi więcej wolności i partnerskiego zaufania? Co może ci w tym pomóc?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009, 2010 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide