Jak przywrócić rodzinie dopływ świeżego powietrza

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Sprawy rodzinne

Jak przywrócić rodzinie dopływ świeżego powietrza

Powtórzonego Prawa 6,1-14

 Istota sprawy

"Ile razy mam ci powtarzać?" Jak często słyszałeś w dzieciństwie podobne słowa z ust rodziców? Jak często zdarza ci się - jeśli masz już rodzinę - zwracać w ten sposób do swoich dzieci? Posłuszeństwo nie przychodzi automatycznie. W tej kwestii nie ma znaczenia, jak bystrym byłeś dzieckiem i jak inteligentnym jesteś czterdziestolatkiem. Czasem potrzebujemy usłyszeć coś "tysiąc razy", zanim nabierzemy ochoty do wcielenia tego w życie. I dlatego właśnie Bóg umieszcza nas w rodzinie. To najlepsze miejsce, by dobrze przygotować się do życia w twardych realiach tego świata. Dobrze mieć obok siebie kogoś, kto - w dobrej wierze - powie czasem: "Ile jeszcze razy musisz to usłyszeć"?


 Odkrywanie drogi

Pora na mały rodzinny test

Nic tak nie pomoże spojrzeć prawdzie w oczy, jak szczera ocena różnych dziedzin twojego życia rodzinnego. Czy jesteś gotów na "test z rodziny"?


W poszukiwaniu Bożych odpowiedzi (Powtórzonego Prawa 6,1-14)

Mojżesz nakazuje Izraelitom, by:

  • ciągle na nowo wsłuchiwali się w Bożą prawdę
  • z całych sił kochali Boga
  • wytrwale przekazywali swoim dzieciom Boże wartości
  • traktowali Boga z szacunkiem i czcią

 


Rozpoczynając podróż  

Bojaźń Boża uchroni ciebie i twoją rodzinę przed pychą i arogancją.

Miłość do Boga wyposaży ciebie i twoją rodzinę w siłę i wytrwałość.

Boże Imię obdarzy ciebie i twoją rodzinę tożsamością i bezpieczeństwem.

  • Czy zgadzasz się z tymi stwierdzeniami? Jak je rozumiesz?
  • Jak pielęgnować taką postawę?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009, 2010 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide