Nasza konstytucja wiary

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Nasza konstytucja wiary

Wybrane wersety z Listu do Rzymian

 

 Istota sprawy

List do Rzymian jest najważniejszym biblijnym dokumentem poruszającym całościowo temat wiary chrześcijańskiej. Czym konstytucja państwowa dla narodu, tym List do Rzymian dla naśladowców Jezusa. Każdy z nas, kto pragnie pogłębiać swoje zrozumienie prawdy Bożej, musi zakotwiczyć swój umysł w przesłaniu Listu do Rzymian. Przystępując więc do studiowania tego listu, zwrócimy uwagę na jego podstawowe cechy i pochylimy się pytaniem, jak jego treść odnieść do codziennego życia tak, by pogłębiało to naszą więź z Chrystusem.

 

 


 Odkrywanie drogi


1. Pięć pytań: Przegląd Listu do Rzymian

Na początek musimy odpowiedzieć na pięć pytań:

 

 


2. Pięć części: Struktura Listu do Rzymian

Gdy zrozumiesz, jak poszczególne części Listu do Rzymian tworzą jedną całość, pojmiesz założenia i cele, jakie Apostoł Paweł sobie stawiał przy jego pisaniu.

 

 


 Rozpoczynając podróż

List Apostoła Pawła do Rzymian to nie tylko dokument adresowany do mieszkańców starożytnego Rzymu czy traktat teologiczny z I w. naszej ery, ale przede wszystkim aktualne i praktyczne przesłanie dla nas współczesnych - wierzących takich jak ty i ja.Struktura listu:

 

Tabela - list do Rzymian

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide