Bogu niech będzie chwała, na wieki wieków Rz 16,25-27

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Bogu niech będzie chwała, na wieki wieków

List do Rzymian 16,25-27

 Istota sprawy

Zapoznając się ze wspaniałym Listem do Rzymian, zauważyliśmy, że Apostoł Paweł wiele razy wplata w jego tekst słowa błogosławieństwa czy chwały wyrażanej Bogu (tzw. doksologię). Pierwsze słowa błogosławieństwa pojawiają się w 36 wersecie 11 rozdziału, kolejne w 15,33, następne w 16,20. Nic dziwnego, że w zakończeniu listu Apostoł również zamieszcza błogosławieństwo (i to najdłuższe). Każde z nich zwraca uwagę czytelnika na Boga, uwypuklając jeden, a czasem kilka Jego atrybutów. W ostatnią doksologię Paweł wplata jedne z najważniejszych prawd wiary, opisujących charakter naszego Ojca w Niebie. Wychwala Jego odwieczny plan, mądrość i majestat. Bogu należy się chwała - i tylko Jemu!

 


 Odkrywanie drogi

 

1. Bogu jedynie... (Rzymian 16,25-26)

W wersach tych dostrzegamy 4 wspaniałe prawdy o Bogu: Bóg objawia ludziom swoją ewangelię, sprawia, że dociera ona do wszystkich narodów, utwierdza chrześcijan w wierze i uczy ich posłuszeństwa.


2. Niech będzie chwała... (Rzymian 16,27)

Wychwalamy Boga, gdyż jest ponad wszystkim, co istnieje. Jego mądrość jest nieskończona. Jego Syn spłacił nasz dług i umożliwił powrót na łono Jego rodziny!


3. Na wieki wieków (Rzymian 16,27)

Nieskończenie łaskawy, wieczny Bóg zaprasza nas do spędzenia wieczności z Nim - a wszystko to "przez Jezusa Chrystusa", dzięki temu, kim jest i co zrobił Jezus.

 
 


 Rozpoczynając podróż

Niech List do Rzymian stanie się punktem zwrotnym w twoim życiu!

Przyjimij Boży dar zbawienia i nawiąż z Bogiem duchową więź.

Odnów swoje postanowienie, by żyć z Bogiem i dla Boga - dla Jego celów i dla Jego chwały.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide