Miłość i pocałunki Rz 16,1-16

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Miłość i pocałunki

List do Rzymian 16,1-16

Istota sprawy

Nawet w kręgach chrześcijańskich otwartość i spontaniczność w okazywaniu uczuć dramatycznie zamiera. Są oczywiście wyjątki, ale jest ich coraz mniej. W kulturze zdominowanej przez: "nie dotykaj" i "trzymaj się ode mnie z daleka" bardzo łatwo o izolację. Tak łatwo jest się obwarować wszelkiego rodzaju ograniczeniami zimnego formalizmu i profesjonalizmu. Niestety, na ten wpływ kultury nie jest odporny nawet kościół. Powielając zwyczaje, narażamy się na straszne konsekwencje: zaczynamy odwzorowywać niezależny tryb życia pracowników poważnych korporacji, zamiast pielęgnować atmosferę czułej i opiekuńczej wspólnoty wierzących. W tym niezwykłym tekście Pisma Świętego odkrywamy łagodne oblicze genialnego i zdyscyplinowanego Apostoła Narodów. Oto jawi się nam człowiek wyjątkowo spontaniczny, który zachęca swoich czytelników do szczodrego obsypania siebie nawzajem pocałunkami! W wykładzie tym odkryjemy biblijne podstawy dla okazywania serdecznej i autentycznej miłości.

 


 Odkrywanie drogi

1. Okazywanie serdecznej miłości we wspólnocie (Rzymian 12-15)

W końcowych rozdziałach swojego listu Paweł wielokrotne zachęca do okazywania sobie nawzajem miłości - w praktyczny i widoczny sposób.


2. Lista serdecznych relacji (Rzymian 16,1-16)

Tekst pełen imion, tytułów i pozdrowień. Dostrzec tu możemy Boży kościół, w którym panuje jedność w różnorodności, pokornie sprawuje się swoje funkcje, do innych odnosi się z szacunkiem i uznaniem, a wszystko to w atmosferze prostoty i miłości.

 

 


 Rozpoczynając podróż

W świetle tego fragmentu, zacznij stosować ABCD chrześcijańskiej serdeczności:
    A/ akceptuj różnorodność
    B/ buduj atmosferę szacunku
    C/ chciej służyć
    D/ demonstruj miłość

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide