Modlitwa płynąca z serca Rz 15,30-33

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Modlitwa płynąca z serca

List do Rzymian 15,30-33

Istota sprawy

Temat modlitwy dla wielu jest tak zajmujący, jak zmiana koła po złapaniu gumy. W życiu innych jest jak znak przy sprzęcie przeciwpożarowym: Używać w razie pożaru! Niektórzy uciekają się do modlitwy dopiero wtedy, kiedy wszystko inne już zawiedzie. Jednak skuteczna, pełna mocy modlitwa, zanoszona w taki sposób, jak tego uczy Słowo Boże, jest najpotężniejszym instrumentem (a czasami bronią!), do którego lud Boży ma dostęp. Dzięki niej możemy pokonać najpotężniejszych wrogów, z jakimi mamy do czynienia, w tym diabła i jego zastępy demonów. W tych kilku końcowych wersetach 15 rozdziału Listu do Rzymian, po raz kolejny odkrywamy znaczenie modlitwy płynącej z serca.

 


 Odkrywanie drogi

1. Niezwykły przykład mocy modlitwy (Dzieje Apostolskie 12,1-16)

Chociaż wierzący w Jerozolimie gorliwie modlili się o uwolnienie Piotra z więzienia, nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy Piotr we własnej osobie stanął u drzwi ich domu. Pamiętajmy: modlitwa naprawdę sprawia cuda!


2. Apel o modlitwę (Rzymian 15,30-33)

Paweł prosi wierzących, by: pamiętali o jego potrzebach; zaangażowali się w modlitwę w jego intencji; byli w tej modlitwie "precyzyjni"; ufali, że wszystkie okoliczności są w rękach Boga.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Nigdy nie zapomnij o tym, że modlitwa to twój najważniejszy priorytet, istota twojej relacji z Bogiem i najlepsze źródło duchowego odpoczynku.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide