Głosząc i podróżując z Pawłem Rz 15,17-29

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Głosząc i podróżując z Pawłem

List do Rzymian 15,17-29

Istota sprawy

W poprzednim wykładzie dowiedzieliśmy się, że w 14 wersecie 15 rozdziału Paweł rozpoczyna epilog Listu do Rzymian. Wpozostałych 47 wersetach listu, kończy poruszane w nim wątki. Robi to w szczególny sposób - mianowicie, odnosi się do spraw, o których mówił w innych listach bardzo rzadko, a w niektórych przypadkach nie wspominał o nich w ogóle. Daje nam wgląd na przykład w swoją strategię misyjną. Od lat pragnął odwiedzić Rzym - w drodze do Hiszpanii, którą zawsze pragnął ewangelizować. Oto serce prawdziwego misjonarza! Oto głębia oddania Apostoła Narodów! Rozważane dzisiaj wersety mają charakter na wskroś autobiograficzny.

 


 Odkrywanie drogi

1. Postawa Pawła (Rzymian 15,17-21)

Do swoich misyjnych sukcesów Paweł podchodził z pokorą prostego sługi. Widział siebie jako pioniera, który przeciera nowe szlaki.


2. Podróże Pawła (Rzymian 15,23-28)

Paweł dotarł do wielu zakątków wschodniej części Imperium Rzymskiego, ale jego wielkim marzeniem było głosić dobrą nowinę o Chrystusie w Hiszpanii.


3. Nastawienie Pawła (Rzymian 15,22.29)

Odnośnie swojego "misyjnego marzenia" Paweł był zarówno realistą, jak i optymistą.

 
 


 Rozpoczynając podróż

Zapamiętaj te 4 ponadczasowe zasady:

  • Największe "duchowe sukcesy" osiąga się wspólnym wysiłkiem wielu osób - bądź więc aktywną częścią oddanego Bogu "zespołu" (grupy/wspólnoty).
  • Wspólne sukcesy nigdy nie przychodzą bez przeszkód - bądź więc wytrwały.
  • Przeszkody pokonują tylko ludzie mocno wierzący w ostateczny sukces - bądź więc maksymalnie skupiony na danym ci przez Boga celu.
  • Nieodłącznym towarzyszem wiary jest entuzjazm - bądź więc człowiekiem pełnym pasji dla Boga.
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide