Chrześcijaństwo jeden-na-jeden Rz 12,9-16

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Chrześcijaństwo jeden-na-jeden

List do Rzymian 12,9-16

Istota sprawy

Życie jest trudne i skomplikowane. Trudno się czasem w nim połapać. My, chrześcijanie, nie jesteśmy w lepszej sytuacji od innych - tak uczy Biblia. Stoimy wobec wielu wyzwań. Czasem czujemy się przytłoczeni a nawet trochę zagubieni. Dlatego właśnie dobrze mieć "Bożą listę kontrolną" - list napisany przez Boga i dzięki niemu mieć wgląd do podstawowych zasad życia z Bogiem. Dokładnie to odkrywamy w ostatnich 13 wersetach 12 rozdziału Listu do Rzymian. W pierwszej części tego rozdziału zostaliśmy wezwani do złożenia swojego ciała w ofierze Bogu. Ma to być ofiara żywa, święta i Bogu miła (Rzymian 12,1). Czyniąc tak, doświadczymy odnowienia umysłu. Będziemy inaczej myśleć o sobie samych. A co więcej, będziemy w stanie odnosić się z miłością do ludzi, którzy nas otaczają.

 


 Odkrywanie drogi

1. MIŁOŚĆ: definicja

Miłość to usiłowanie o to, co najlepsze dla drugiej osoby. Miłość jest istotą wszystkich cnót i wartości chrześcijańskich.


2. MIŁOŚĆ: praktyka (Rz. 12, 9-16)

Miłość musi być oczyszczona z obłudy, ale także naiwności. Powinna się przejawiać w naszym życiu na 7 praktycznych sposobów.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Przed takim głębokim okazywaniem miłości może nas powstrzymywać pycha i strach (nie chcemy narazić się na ryzyko, jakie niesie z sobą miłość - ryzyko bycia zranionym i odrzuconym).

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide