Autopsja deprawacji Rz 3,1-20

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Autopsja deprawacji

List do Rzymian 3,1-20

Istota sprawy

Trudno jest nie dojrzeć głównego jak dotąd przesłania Apostoła Pawła: wszyscy jesteśmy grzesznikami! Zarówno ci rażąco niemoralni, jak i ci obłudni, i nadmiernie religijni - wszyscy jesteśmy pod gniewem Bożym. Jeśli Chrystus nie dokona w naszych sercach nadprzyrodzonej transformacji, nie ma dla nas nadziei na zmianę. Nie ma żadnej możliwości na doznanie ulgi. W dalszej części Listu, Paweł zmienia swoją rolę. Już nie jest prokuratorem na sali sądowej, teraz staje się kimś podobnym do lekarza sądowego, który w każdej istocie ludzkiej odkrywa dowody na to, że "nie ma ani jednego sprawiedliwego" (Rzymian 3,10). Z duchowego punktu widzenia ludzkość jest w stanie całkowitej zagłady. Bez zbawczej łaski Boga każdy człowiek jest pozbawiony wiecznej nadziei.

 


 Odkrywanie drogi

 

1. Zarzuty religijnych Żydów wobec Apostoła Pawła (Rzymian 3, 1-8)

Najpierw Apostoł Paweł odpowiada na możliwe protesty religijnych Żydów odnośnie oskarżenia o całkowity stan grzeszności.
2. Sam Pan ocenia ludzkość (Rzymian 3, 9-18)

Konkluzja Pawła: Bez Bożej łaski wszyscy ludzie są duchowo martwi i pogrążeni w mrocznym stanie grzeszności.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Jedynym rozwiązaniem problemu grzechu jest osobista więź z Chrystusem.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide