Opatrzność w działaniu Rz 8,26-30

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Opatrzność w działaniu

List do Rzymian 8,26-30

Istota sprawy

W drugiej części 8 rozdziału Listu do Rzymian Apostoł Paweł przekazuje najbardziej dojmujące swoją wymową słowa pociechy, jakie zawarł we wszystkich swoich pismach. Przypomina nam o potędze Opatrzności Boga. Dla tych, którzy wierzą zarówno w dobro, jak i wielkość Boga, Jego Opatrzność i kontrola nad wszystkim, co istnieje, budzi uczucie pewności i zachęty. Bóg ogarnia każdy szczegół rzeczywistości. Nigdy nie jest zaskoczony tragediami i sprawia, że wszystko, co się nam przydarza, ostatecznie działa dla naszego dobra i przynosi Mu chwałę. Ma to nie tylko głębokie znaczenie dla naszego zbawienia, ale także praktyczne konsekwencje dla naszego codziennego życia.


 Odkrywanie drogi

 

1. Mocowanie się z Bożą Opatrznością (Izajasz 55,8-9)

Borykamy się z doktryną o Bożej Opatrzności z dwóch powodów.

  • Po pierwsze, mamy skłonności, aby koncentrować się na sprawach pilnych i przemijających - a Bóg patrzy ku sprawom ostatecznym.
  • Po drugie, zapominamy, że nasza wiedza jest ograniczona - a Bóg jest wszechwiedzący i nie ma ograniczeń w swoim poznaniu. 

 

 

2. Rozmyślając o Opatrzności (Rzymian 8,26-30)

Rzymian 8,28 zawiera obietnicę bezwarunkową: Bóg gwarantuje, że wszystko przyczynia się do [pomnażania] dobra u tych, którzy Go miłują. Możemy polegać na Jego suwerenności, bo jest dobry. Jego zamiarem wobec ciebie jest, byś upodabniał się do Chrystusa.

 


 Rozpoczynając podróż

W trudnych okolicznościach życia, wszyscy naturalnie buntujemy się przeciw Bożej Opatrzności...

Ale zrób krok wiary! Stopniowo zaczniesz ją akceptować, aby w końcu ją przyjąć bez zastrzeżeń.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide