Zdecydowane zwycięstwo Rz 8,31-39

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Zdecydowane zwycięstwo

List do Rzymian 8,31-39

Istota sprawy

Jeśli Jezus Chrystus jest twoim Zbawicielem i Panem, to nie ma chyba dla ciebie ważniejszego tekstu nad Rzymian 8,31-39. Czy jest tak rzeczywiście? To przecież Mount Everest literatury religijnej! Ta duchowa prawda zachwyca swym pięknem! Wczytując się w ten urywek Listu, czujesz, jakbyś stał na najwyższej górze i przy dźwiękach triumfalnej, porywającej muzyki, podziwiał majestat otaczających cię ośnieżonych szczytów. Ten tekst uspokaja stroskane serce, koi ból i strach. Podnosi upadłych, pociesza cierpiących, dodaje otuchy złamanym, a pokonanym i zmęczonym walką dodaje nowych sił. Ta majestatyczna prawda rozbrzmiewa już przez całe wieki, przynosząc Bożemu ludowi nadzieję i pewność.


 Odkrywanie drogi

1. Dla jasności: Kto pomaga komu?

To Bóg daje życie - martwym ludziom. Bierze także na Siebie odpowiedzialność za to, aby nam pomóc żyć tak, jak On chce, abyśmy żyli.


2. Dla pewności: Kto wspiera kogo? (Rzymian 8,31 - 39)

Jeśli Bóg jest po naszej stronie, nikt nie jest w stanie się nam sprzeciwić. Nikt nie może nas oskarżyć czy potępić. Nikt nie jest w stanie odłączyć nas od Jego miłości!

 


 Rozpoczynając podróż

Zapamiętaj dwie praktyczne prawdy:

  1. Gdy nie otrzymasz tego, czego się spodziewałeś, dostaniesz w przyszłości coś znacznie lepszego.
  2. Gdy Bóg zabiera ci coś, co sobie wysoko cenisz, w zamian daje ci coś znacznie bardziej wartościowego.
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide