Chwała i westchnienia Rz 8,18-27

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Chwała i westchnienia

List do Rzymian 8,18-27

Istota sprawy

Niektórzy chrześcijanie mają szczególne oczekiwania od życia z Bogiem - musi być miłe, łatwe i przyjemne, no i dostatnie, oczywiście! Jeśli jednak twardo stąpamy po ziemi, to wiemy, że jest inaczej. Apostoł Paweł mówi przecież o trudnościach. Wzdychamy! (Rz. 8,18-23). Tak długo, jak będziemy na tej ziemi, cierpienie będzie nieodzowną częścią duchowej wędrówki ku dojrzałości. Z utęsknieniem czekamy - tak zresztą jak całe stworzenie - na koniec udręk. Tęsknimy za chwałą, którą człowiek utracił, wypędzony z Raju.


 Odkrywanie drogi

1. Ponadczasowe zasady, o których musimy pamiętać (Rzymian 8,18; Filipian 3,10)

Cierpienie stanowi nieodzowną część rozwoju duchowego (2 Kor. 4,16-18; 1 P. 5,10)

 

2. Ku chwale przez jęki i cierpienie (Rzymian 8,19-27)

Całe stworzenie jęczy, wyczekując Bożego odkupienia. I choć często jest to bardzo bolesne, nasze tymczasowe cierpienie w tym upadłym świecie blednie w porównaniu do przyszłej chwały.

 


 Rozpoczynając podróż

Nawet w samym środku naszych obecnych zmagań i trudności, wierzący uznają suwerenność i dobroć Boga. Powinniśmy poddać się działaniu Boga w naszym życiu.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide