Musimy umrzeć, aby żyć Rz 6,1-14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Musimy umrzeć, aby żyć

List do Rzymian 6,1-14

 Istota sprawy

Pierwszych sześć rozdziałów Listu do Rzymian jest podstawą, jakby osnową, całości. Paweł twierdzi, że cała ludzkość jest grzeszna i zdeprawowana. Brak nam świętości Boga. Zasługujemy na śmierć. Jednak każdemu, kto zawierzy dziełu śmierci i zmartwychwstania Jezusa, Bóg daruje ratunek. Gdy Paweł wyjaśnił całą drogę od kary za grzech po dar zbawienia, dociera do bardzo ważnego pytania: jak praktycznie dostąpić zbawienia przezwyciężając potęgę grzechu? Zbawienie z łaski, a nie z uczynków, to jedno, ale możliwość dobrego życia w oparciu o tę łaskę - to już zupełnie co innego. Jak więc żyć życiem "zwycięskim" i cieszyć się zbawieniem? Co musi się stać, abyśmy doświadczyli wolności od tyranii grzechu?


 Odkrywanie drogi

 

1. Zmiana życiowego kursu (Rzymian 6,1-2)

Gdy z wiarą przychodzimy do Jezusa Chrystusa, świadomie decydujemy się prowadzić odtąd inne życie.

 


2. Zmiana życiowych nawyków (Rzymian 6,3-13)

Gdy stajemy się chrześcijanami, już dłużej nie postępujemy jak ci, którzy rozmyślnie grzeszą. Zaczynamy żyć inaczej: jak naśladowcy Chrystusa.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Musimy wszczepić w naszą świadomość fakt, że dzięki Jezusowi JESTEŚMY WOLNI!

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide