Triumfalna radość Rz 5,1-11

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Triumfalna radość

List do Rzymian 5,1-11

 Istota sprawy

Przed nami wspaniałe treści Pisma świętego! Zapoznaliśmy się już z surowym, realistycznym portretem deprawacji człowieka, mocno uchwyciliśmy się Bożej łaski - która dzięki Jego miłości skłania Pana do usprawiedliwienia bezbożnych - nadszedł więc czas, aby się cieszyć! Czy na wieść o usprawiedliwieniu można reagować inaczej? Posługując się słowami Pawła, powiemy, że "triumfujemy" (Rzymian 5,2.3.11). Dotarliśmy do sekcji listu, która uświadamia nam, jak wielkie błogosławieństwa płyną dla "usprawiedliwionych dzięki wierze" (5,1). Rodzą one w nas postawę niezrównanej radości.


 Odkrywanie drogi

 

1. Dwie obserwacje

Tłumacząc, jakie korzyści płyną z usprawiedliwienia, urywek ten odnosi się do naszej: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.2. Trzy poziomy radości (Rzymian 5,1-11)

Ponieważ dostąpiliśmy usprawiedliwienia, radujemy się:

  • w nadzieji
  • w trudnościach
  • w Bogu samym

 


 Rozpoczynając podróż

Możemy zacząć doświadczać radości chrześcijańskiego życia wtedy, gdy zapamiętamy 4 prawdy.

  1. Kluczem do radości jest właściwa perspektywa.
  2. Gotowość skupienia się na właściwych sprawach wynika z właściwego nastawienia.
  3. Owocem właściwego nastawienia jest "triumfująca" radość.
  4. Triumfująca radość sprawia, że nasze samopoczucie nie musi już być niewolniczo zależne od okoliczności życia.
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide