Dar łaski rozpakowany Rz 3,21-31

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Dar łaski rozpakowany

List do Rzymian 3,21-31

Istota sprawy
 

"Teraz zaś..." (Rzymian 3,21). Te dwa niepozorne słówka robią ogromną różnicę w tekście listu i wskazują na zasadniczy zwrot w toku rozumowania Pawła. Kiedyś żyliśmy pod wpływem gniewu Bożego (1,18), teraz zaś żyjemy osłonięci łaską Bożą (3,24). Kiedyś byliśmy duchowo martwi a nasza wina była oczywista, teraz zaś sam Chrystus ogłosił;sprawiedliwymi i ożywił nasze serce. Wtedy żyliśmy pod przekleństwem Prawa, potrzebowaliśmy ratunku przed samymi, teraz zaś dzięki śmierci Jezusa dostąpiliśmy przebaczenia i zbawienia przez wiarę. Co doprowadziło do tak drastycznych zmian? Nasza ciężka praca, ogromny wysiłek? Gorliwość religijna? Osobiste poświęcenie? Nic z tych rzeczy! Wszystko to zawdzięczamy Bogu i Jego łasce.

 


 Odkrywanie drogi

1. Beznadziejna kondycja duchowa

Większą część trzeciego rozdziału Apostoł Paweł poświęca na tłumaczenie, na czym polega upadły stan ludzkiej natury.2. Cudowna Dobra Nowina (Rzymian 3,21-26)

Apostoł Paweł wymienia cztery ważne fakty, które pomagają nam zrozumieć Ewangelię:

 

3. Trudne pytania (Rzymian 3,27-31)

Apostoł Paweł najpierw zadaje trzy pytania, aby natychmiast dać na nie odpowiedź.
 Rozpoczynając podróż

Fragment ten mówi o 2 kluczowych prawdach, które powinny uformować nasz pogląd na to, czym jest "zbawienie":

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide