Dobra Nowina dla całego świata Rz 1,14-17

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Dobra Nowina dla całego świata

List do Rzymian 1,14-17

Istota sprawy

Media przyzwyczaiły nas do złych wieści, zalewając nas codziennie newsami. Jeśli wiadomości są ze świata, to przeważnie chodzi o morderstwo, malwersację finansową albo kryzys czy inną tragedię. Wieści z kraju wcale nie brzmią lepiej. Nawet prognoza pogody już nie wywołuje uśmiechu na twarzy! Dlatego właśnie wielu z nas z takim utęsknieniem sięga do Biblii. Nie ignorując życia w grzechu i bolesnych doświadczeń, Słowo Boże oferuje nadzieję ponad wszystko... Dzięki niej mamy siły do przebijania się przez rozczarowania i choroby, bóle głowy i bóle serca, cierpienie, wstyd i grzech. Dlaczego? Ponieważ sednem Słowa Bożego jest Dobra Nowina, jaśniejsza od szarości dnia i smutków codzienności. Dobra Nowina nie jest tylko dla wybrańców, garstki ludzi, ale dla całego świata.

 


 Odkrywanie drogi

1. Świadectwo Pawła o Dobrej Nowinie

Paweł mówi o 3 rzeczach odnośnie swojego życia po przyjęciu Ewangelii:

 

 

2. Nasza reakcja na Dobrą Nowinę

Tekst ten wskazuje na 4 kroki, które powinien podjąć każdy, kto przyjmuje Dobrą Nowinę o Bożej miłości do człowieka:

 


 Rozpoczynając podróż

Życie wiarą wymaga od nas złożenia pełnego zaufania w Bogu. Dzięki temu możemy oczekiwać, że poprowadzi nas zgodnie ze swoimi obietnicami, a my lepiej poznamy Jego miłość i łaskę.

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide