Zrozumieć Ewangelię Rz 1,1-13

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Zrozumieć Ewangelię

List do Rzymian 1,1-13

Istota sprawy

Czasami znane słowa przybierają nowe znaczenie. Weźmy na przykład słowo ewangelia. Wierzący często je słyszą i posługują się nim. Mówimy, że ją kochamy, głosimy ją, wierzymy w nią... Mówimy o wspólnotach ewangelicznych, ewangelia jest zwiastowana, znamy hymny ewangeliczne, a nawet czasem mówi się o posługach ewangelicznych, czy o kampaniach ewangelizacyjnych. Duchowni są często nazywani sługami ewangelii, misjonarze zanoszą ewangelię na krańce świata. Ale czy potrafiłbyś podać definicję tego pojęcia? Wiesz skąd ono pochodzi? Jak Apostoł Paweł mógł powiedzieć, że był oddzielony dla ewangelii? (w dosłownym tłumaczeniu Rzymian 1,1) Skoro Paweł był oddzielony dla ewangelii, czy zatem wszyscy chrześcijanie są oddzieleni, czy dotyczy tylko duchownych albo przełożonych w Kościele? Zagłębiając się w nasze studium Listu do Rzymian, postarajmy się dobrze zrozumieć to pojęcie. Więcej jeszcze, postarajmy się uświadomić sobie, jakie znaczenie może mieć ewangelia dla naszej wiary.

 


 Odkrywanie drogi

1. Paweł a Ewangelia (Rzymian 1,1-6)

Paweł tłumaczy swoim czytelnikom, jakie są 4 ważne składowe Ewangelii: jej pochodzenie, istota jej objawienia, jej treść i cel.2. Paweł a Rzymianie (Rzymian 1,7-13)

Paweł wyraził słowa wdzięczności dla Rzymian, modlił się za nich, zapewnił, że bardzo pragnie kiedyś się z nimi spotkać.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Każdy, komu Bóg zaoferował życie, musi sobie odpowiedzieć na 3 pytania:

  1. Czy przyjmę ewangelię?
  2. Czy odniosę treść Listu do Rzymian do własnego życia?
  3. Czy jestem gotów dzielić się tą prawdą z innymi?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide