Panorama grzechu Rz 1,24-32

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Panorama grzechu

List do Rzymian 1,24-32

 Istota sprawy

W drugiej części 1 rozdziału Listu do Rzymian Apostoł Paweł eksponuje niegodziwość ludzkiej natury, epatując dosadnymi przykładami zepsucia. Pisze o tym, jak skandalicznie "brzydki" i "szokujący" jest grzech. Czytając ten urywek listu, odnosimy wrażenie, jakbyśmy wraz z Apostołem uczestniczyli w rozprawie sądowej. Prokurator - Apostoł Paweł - wygłasza swoje oskarżenie przeciw upadłej ludzkości. Jego pióro energicznie kreśli zdania na papirusie. Precyzyjnie formułuje swoje miażdżące dowody. Muszą szokować! Przedstawia skandalizujące praktyki religijne, najbardziej niegodne praktyki seksualne, czy najbradziej wyrafinowane przestępstwa kryminalne. Deprawacja człowieka paraduje przed nami w całej swojej brzydocie! Jesteśmy widzami rozległej "panoramy grzechu".


 Odkrywanie drogi


1. Boży gniew (Rzymian 1,18-23)

Bóg objawia swój gniew przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości świata.2. Ludzki grzech (Rzymian 1,24-32)

Bóg wydał ludzi na pastwę bałwochwalstwa, niemoralności i nieprawości.

 


 Rozpoczynając podróż

Czytając ten tekst, musimy pamiętać o tym, że zawarto tu dla nas jedno ważne ostrzeżenie i jedno kluczowe napomnienie.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide