Nadzieja większa od prób

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Nadzieja mimo wszystko

Nadzieja większa od prób

1 List św. Piotra 4,12-19

 Istota sprawy

Przez Proroka Izajasza Bóg zapewniał swój lud, że nawet idąc przez "ogień" doświadczeń, będą doświadczać Jego cudownej ochrony.

Apostoł Piotr nawiązuje do tego obrazu, pisząc o "potężnym ogniu" prób, którym muszą stawiać czoła chrześcijanie. Nie była to tylko poetycka zabawa metaforami. Piotr doskonale wiedział, co to znaczy być prześladowanym za wiarę, co to znaczy palący ból fizycznych ran i piekący jad nienawiści.

Myśli, które przelał na papier w tym fragmencie listu, nie są więc wydumaną teorią, ale "sprawdzonymi w ogniu" wskazówkami na temat trwania przy Bogu nawet w najtrudniejszych momentach.

Czy dla nas słowa o Bożej wierności i opiece to coś więcej niż tylko piękne cytaty ze starożytnej księgi? Czy przez ogień naszych prywatnych doświadczeń idziemy, trzymając się Boga?

 

 Odkrywanie drogi

1. Ogień próby

Musimy zrozumieć cztery podstawowe prawdy o próbach wiary. Po pierwsze, są one czymś powszechnym w życiu chrześcijanina. Po drugie, dotyczą one różnych aspektów życia. Po trzecie, mają one za zadanie wzmocnić i ugruntować naszą wiarę. Po czwarte, bez prób nie ma dojrzałości.

 

2. Siła wiary (1 P 4,12-19)

Reakcja chrześcijan na próbę wiary nie powinna być pozbawiona radości. Próby są bowiem możliwością wzrostu w wierze i dojrzałości.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Jakich doświadczyłeś w swoim życiu prób wiary? Czego one dotyczyły? Jak sobie z nimi poradziłeś?
  • Jak myślisz, w jaki sposób próby przyczyniają się do wzrostu naszej dojrzałości?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1988, 1989; Message Mates copyright 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2017.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide