Odwiedziny w zaświatach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Odwiedziny w zaświatach

2 Koryntian 4,14-18; 5,1-8

 Istota sprawy

Co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Dokąd udaje się jego dusza? Co czeka na nas w tej tajemniczej, mrocznej rzeczywistości po drugiej stronie grobu? Jakie jest nasze przeznaczenie? Niektórzy powiedzą: Śmierć kładzie kres wszystkiemu. Za grobem nie ma nic. Modne stwierdzenie, ale - nieprawdziwe. Śmierć jest być może ostatnim etapem naszej ziemskiej wędrówki, ale z pewnością nie jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Śmierć jest bramą do innej - niematerialnej - ale realnie istniejącej rzeczywistości. Jedynym wiarygodnym przewodnikiem po życiu pozagrobowym jest Pismo Święte.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Śmierć: jej nieuchronność i skutki (Rodzaju 3,19; Rzymian 5,12)

Śmierć to rozdzielenie duszy i ciała. Jest rzeczywistością, z którą musi się zmierzyć każdy człowiek.

 

2. Zmartwychwstanie: zapowiedzi i przebieg (2 Koryntian 5,1-8)

Zmartwychwstanie to ponowne zjednoczenie duszy człowieka z odnowionym ciałem. Jezus zapowiedział, że przyjdzie dzień, kiedy dokona tego swoją mocą.

 

3. Przeznaczenie: niebo lub piekło (Mateusz 23,25-33; 25,31-46)

Po śmierci wszyscy ludzie czekają na swoje ostateczne przeznaczenie. Wierzący oczekują zmartwychwstania i wiecznego życia w obecności Boga. Niewierzący oczekują zmartwychwstania i wiecznego życia z dala od Boga.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy boisz się śmierci? Dlaczego tak / nie?
  • Jakie jest twoje wyobrażenie o życiu pozagrobowym? Co stanie się z twoją duszą po śmierci?
  • W jaki sposób biblijne prawdy o życiu pozagrobowym powinny wpływać na nasze codzienne życie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide