Lekarstwo na nieuleczalną chorobę

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Korzenie

Lekarstwo na nieuleczalną chorobę

Izajasz 53,1-6; Kapłańska 4,1-7

 Istota sprawy

Żyjemy w czasach, kiedy widok krwi nie jest już czymś powszednim (pomijając rany na ciele i okresowe badanie krwi). Operacje chirurgiczne są przeprowadzane w sterylnych pomieszczeniach za zamkniętymi drzwiami. Rzeźnie i ubojnie zwierząt nie są miejscami, do których organizuje się szkolne wycieczki. Większość z nas zjada mięso zwierząt, których nie musieliśmy wcześniej złapać, zabić i wypatroszyć. Nie zawsze jednak tak było! W dawnych czasach widok zarzynanych zwierząt i płynącej strumieniami krwi był na porządku dziennym. W związku z tym, również idea krwi przelanej w ofierze była czymś o wiele bardziej oczywistym i przemawiającym do wyobraźni. Dla starożytnych Izraelitów składanie ofiar za grzech stanowiło nieodłączny element rytmu życia. Dla nas pojęcia ofiara, ołtarz, przelana krew brzmią niezrozumiale i potrzebują obszernego wyjaśnienia. Jeśli jednak poświęcimy tej sprawie czas, o wiele lepiej zrozumiemy, co Biblia ma na myśli, tytułując Chrystusa Barankiem Bożym, zgładzonym za grzechy świata.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Przepowiednia o Ofierze (Izajasz 53,1-6)

750 lat przed narodzinami Jezusa prorok Izajasz przepowiedział, że Mesjasz Izraela zostanie złożony w ofierze za grzechy swojego ludu.

 

2. Idea ofiary (Kapłańska 4,1-7)

Ofiara była wyznaczonym przez Boga środkiem służącym odnowieniu relacji z Nim.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jakie skojarzenia i emocje budzą w tobie słowa: ofiara - krew?
  • Jak rozumiesz zdanie: Jezus oddał swoje życie w ofierze za moje grzechy?
    • Czy ma ono zastosowanie w twoim przypadku?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide