Gdy Bóg-człowiek był pośród nas

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Gdy Bóg-człowiek był pośród nas

Mateusz 14,22-25.32-33; Marek 1,40-42; Łukasz 8,22-25; Jan 11,32-44

 Istota sprawy

Co za epokowe wydarzenie! Syn Boży, Druga Osoba Trójcy, przychodzi na świat. Bóg przybiera ludzkie ciało. W teologii nazywamy ten moment inkarnacją albo wcieleniem. Apostoł Jan wyraził to następująco: Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (Jan 1,14) Poświęćmy tej sprawie chwilę refleksji. Spróbujmy sobie wyobrazić, że stoimy pośród tłumów podążających za Jezusem i patrzymy na Niego, na pozór może nieco ekscentrycznego, ale jednak człowieka, w rzeczywistości - wcielonego Boga. Słyszymy, jak przemawia, obserwujemy, jak czyni cuda. Z pewnością pogłębi to nasz zachwyt nad wyjątkowością Jego osoby. Naszym celem nie jest jednak tylko wzbogacenie naszego teologicznego słownika, ale raczej osobiste spotkanie z Jezusem, w pełni Bogiem i w pełni Człowiekiem. Czy na tajemnicę wcielenia i cud zmartwychwstania zareagujemy tak jak Tomasz: Pan mój i Bóg mój (Jan 20,28)?

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Kim naprawdę jest Jezus? (wybrane fragmenty 4 ewangelii)

Od momentu narodzin po jego śmierć na krzyżu ludzie, którzy stykali się z Jezusem i obserwowali jego działalność, bardzo różnili się w ocenie jego tożsamości.

 

2. Przykłady boskości i człowieczeństwa Jezusa (wybrane fragmenty 4 ewangelii)

  • Mateusz 14:
  •  

  • Marek 1:
  •  

  • Łukasz 8:
  •  

  • Jan 11:

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy wiara w boskość Jezusa jest według ciebie kluczowa dla wiary chrześcijańskiej? Dlaczego?
  • Co ciebie przekonuje o tym, że Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem?
  • Jaka jest twoja reakcja na prawdę o boskości i człowieczeństwie Jezusa?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide