Boża księga, Boży głos

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Korzenie

Boża księga, Boży głos

Psalm 119,98-100; 2 Tymoteusz 3,14-17; 2 Piotr 1,19-22

 Istota sprawy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim skarbem jest to, że posiadasz kopię Pisma Świętego w swoim ojczystym języku? A czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie Biblie w języku polskim zostają zniszczone? W świecie, w którym jesteśmy dosłownie zasypani różnymi tłumaczeniami, wydaniami i komentarzami, wydaje się to absolutnie niemożliwe... Ale załóżmy, że tak się dzieje. Pomyśl o tym, w jak wielkim zamieszaniu byśmy się znaleźli. Bez Bożego przewodnika szybko byśmy się całkowicie pogubili w naszych domysłach o duchowej rzeczywistości i w naszych pomysłach na życie. Ktoś jednak może zapytać: Czy rzeczywiście możemy być pewni, że Biblia to głos samego Boga? Czy jest to źródło godne zaufania? Czy naprawdę mogę na niej polegać? Istnieją mocne powody, by na powyższe pytania odpowiedzieć twierdząco.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Substytuty

Gdy życie wymierza nam dotkliwe ciosy, wielu ludzi szuka rozwiązania w takich postawach jak:

  • eskapizm (ucieczka od rzeczywistości)
  • cynizm (lekceważenie autorytetów i zasad moralnych)
  • humanizm (wiara w nieograniczony potencjał człowieka)
  • mistycyzm (pogoń za zjawiskami nadnaturalnymi)

 

2. Fundament (wybrane fragmenty Pisma Świętego)

Chrześcijanin może być przekonany o prawdziwości i wiarygodności Pisma Świętego. Przesłanie i wartości Biblii stanowią fundament, którym nie potrząsną żadne okoliczności losu.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Co sprawia, że wierzysz / nie wierzysz Biblii?
  • Jakie widzisz korzyści budowania swojego życia na prawdzie Pisma Świętego (na podstawie Psalmu 119,98-100 oraz własnych doświadczeń)?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide