Właśnie tak należy kończyć Ef 6,18-24

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Właśnie tak należy kończyć

List do Efezjan 6,18-24

 

 Istota sprawy

Henoch... Mojżesz... Kaleb... Paweł... Zgłębiając historię życia tych nietuzinkowych postaci biblijnych, zastanawiamy się, jaki był sekret ich głębokiej wiary i trwania blisko Boga aż do końca. Co sprawiało, że potrafili tak niezłomnie ufać swojemu Panu? Jak to możliwe, żyć w przyjaźni z Bogiem trzysta lat? Albo dokonać niezwykłych czynów wiary u samego schyłku życia? Końcowe wersy Listu do Efezjan pokazują nam, że nie dzieje się to przypadkiem. Żegnając się z wierzącymi w Efezie, Apostoł Paweł dzieli się swoimi spostrzeżeniami, co robić, aby "kończyć, jak należy".

 


 Odkrywanie drogi

1. Wytrwale wołaj do Boga (Efezjan 6,18-19)

Modlitwa jest kluczem do nieprzerwanego życia w Bożej mocy.

 


2. Odważnie opowiadaj się po stronie Boga (Efezjan 6,19-20)

Pisząc swój list, Paweł przebywał w rzymskim więzieniu. Nie powstrzymało go to od odważnego głoszenia Słowa Bożego. I my znajdziemy się w sytuacjach, w których będzie od nas wymagana odwaga. Czy opowiemy się po stronie Boga?

 


3. Pielęgnuj przyjaźnie z bliskimi przyjaciółmi (Efezjan 6,21-22)

Paweł bardzo dbał o relacje ze swoimi bliskimi przyjaciółmi. Miał wokół siebie zaufanych ludzi, na których zawsze mógł liczyć. Przyjaźnił się też z wieloma młodymi osobami, dla których był mentorem.

 


4. Miłuj swojego Mistrza z całego serca (Efezjan 6,23-24)

"Zamiast skupiać się na trudnych okolicznościach, z całych sił kochaj Boga" - oto testament, jaki zostawia nam Apostoł Narodów.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Czy wiesz, jak potoczyły się dalej losy kościoła w Efezie? Czy Efezjanie byli wierni testamentowi Apostoła Pawła?
  • Co z Pawłowych wskazówek odnośnie trwania przy Bogu do końca, jest dla ciebie szczególnie inspirujące?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide