Potężna zbroja dla słabej owcy Ef 6,13-20

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Potężna zbroja dla słabej owcy

List do Efezjan 6,13-20

 

 Istota sprawy

Czytając fragmenty Pisma Świętego takie jak Efezjan 6,13-20, wyciągamy czasem zupełnie fałszywe wnioski. Zakładamy, że to my musimy - wysiłkiem własnej woli - wdrożyć te zasady w życie. Próbujemy być dzielni o własnych siłach. Spinamy się w sobie, by przygotować się na nadchodzące wyzwania. To błąd. W duchowym świecie jesteśmy niczym bezbronne owce. Nie potrafimy walczyć, nie jesteśmy dobrymi biegaczami i nie budzimy zbytniego respektu u "drapieżników". I dlatego właśnie tak desperacko potrzebujemy Bożej ochrony ("Bożej zbroi"). Na szczęście, nasz dobry Ojciec zapewnia nam kompletne wyposażenie ochronne, dzięki któremu mamy szansę wygrać w konfrontacji ze złem.

 


 Odkrywanie drogi

1. Boża zbroja (Efezjan 6,13-17)

Przed atakami szatana może nas ochronić tylko pełna Boża zbroja. Posługując się obrazem zaczerpniętym z rzymskiej armii, Paweł opisuje 6 niezbędnych składników tej zbroi:

pas PRAWDY - pancerz SPRAWIEDLIWOŚCI
buty GOTOWOŚCI - tarcza WIARY
hełm ZBAWIENIA - miecz DUCHA

 


2. Chrześcijański okrzyk bitewny: Módl się! (Efezjan 6,18-20)

Paweł wzywa Efezjan, by w środku duchowych walk i potyczek cały czas patrzyli na swojego Dowódcę - wyrażając w modlitwach swoją zależność od Jego mocy i mądrości.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jakich sposobów używa szatan, by zaszkodzić wierzącym? Jakich sposobów używa, by osłabić twoją więź z Bogiem?
  • Jak możemy rozpoznać, że za konkretnymi problemami nie stoją tylko ludzie lub okoliczności ("ciało i krew"), ale diabeł?
  • Jak odpierać "duchowe ataki"?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide