Wbrew szatańskim zasadzkom Ef 6,10-13

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Wbrew szatańskim zasadzkom

List do Efezjan 6,10-13

 

 Istota sprawy

"To nie piaskownica, to wojna!" - taki napis powinien znajdować się przy wąskiej ścieżce symbolizującej nasze podążanie za Bogiem. Wprawdzie nie słychać w oddali wybuchów bomb ani szczęku bagnetów, jednak każdy, kto decyduje się naśladować Chrystusa, szybko odkryje, że duchowa walka to rzeczywistość. Diabeł ma swoje sposoby, by odwodzić nas od skupienia na Bogu i zadawać naszej duszy bolesne ciosy. Musimy być tego zawsze świadomi. Potrzebujemy uczyć się rozpoznawać ostrzegawcze sygnały i chronić się w bezpieczne miejsce przed nadlatującymi pociskami złego. Bóg na szczęście nie zostawia nas na pastwę sił szatana. On wyposaża nas do tej walki. O tym, jak to robi, pisze pod koniec swojego listu do Efezjan Apostoł Paweł.

 


 Odkrywanie drogi

1. Mocni w Panu (Efezjan 6,10)

Moc, by zwyciężać w duchowych bitwach, pochodzi w całości od Boga.

 


2. Okryci Bożą zbroją (Efezjan 6,11)

Bóg przygotował dla nas kompletne wyposażenie ("zbroję"), dzięki któremu jesteśmy w stanie odeprzeć każdy rodzaj duchowego ataku.

 


3. Gotowi, by stawić czoła Nieprzyjacielowi (Efezjan 6,12-13)

Diabeł ma wciąż w tym świecie całkiem sporo do powiedzenia. Jednak jego możliwości nie są nieograniczone:

  1. Żadne działanie szatana nie ostoi się w konfrontacji z mocą Boga.
  2. Żaden szatański pocisk nie przebije Bożej zbroi.
  3. Żaden szatański duch nie przeszkodzi Bożemu dziełu.
  4. Żaden plan szatana nie powiedzie się, jeśli chrześcijanie się modlą.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jakich sposobów używa szatan, by zaszkodzić wierzącym? Jakich sposobów używa, by osłabić twoją więź z Bogiem?
  • Jak możemy rozpoznać, że za konkretnymi problemami nie stoją tylko ludzie lub okoliczności ("ciało i krew"), ale diabeł?
  • Jak odpierać "duchowe ataki"?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide