Tajniki wychowywania dzieci Księga Przysłów 22,6; Ef 6,1-4

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Tajniki wychowywania dzieci

Księga Przysłów 22,6; List do Efezjan 6,1-4

 

 Istota sprawy

Słowo rodzina wywołuje w nas wiele różnych emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Niektórzy z nas z głęboką wdzięcznością wspominają opiekę, jaką otaczali nas nasi ojcowie i serdeczność, jaka emanowała z naszych matek. Inni wciąż nie potrafią wymazać z pamięci traumy związanej z agresywnym zachowaniem ojca lub żalu wywołanego nieobecnością matki w domu. Niezależnie od naszych doświadczeń, Pismo Święte każdego z nas zapewnia o tym, że z Bożą pomocą możemy stać się wspaniałymi rodzicami dla naszych dzieci. Słuchając wskazań Biblii, mamy szansę przerwać wzorce negatywnych zachowań obecnych w naszych rodzinach od pokoleń. Nigdy nie jest za późno, by zacząć stosować biblijne zasady w relacji rodzice-dzieci!

 


 Odkrywanie drogi

1. Pomocna rada z Księgi Przysłów (Przysłów 22,6)

Biblia zachęca rodziców, aby pouczali swoje dziecko "o drodze jego życia". Rolą mamy i taty jest we właściwy sposób ukierunkowywać swoje dzieci, zawsze mając na względzie wyjątkową indywidualność każdej z ich pociech - ich niepowtarzalny potencjał i jedyne w swoim rodzaju potrzeby.

 


2. Wskazówki dla dzieci i rodziców (Efezjan 6,1-4)

Dzieci są wezwane do okazywania rodzicom posłuszeństwa i szacunku, rodzice - do troskliwego wychowywania i dyscyplinowania swoich dzieci.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jakie wzorce z rodzinnego domu powielasz w swojej rodzinie / w swoich relacjach? Które z nich są pozytywne i chciałbyś je jeszcze wzmocnić? Które są negatywne i potrzebujesz je zmienić?
  • W oparciu o Biblię i swoje doświadczenia, co uważasz za kluczowe elementy właściwego wychowywania dzieci? Które z tych rzeczy potrzebujesz zacząć bardziej świadomie stosować w swoim domu?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide