Najtrudniejsze relacje, cz.2 Ef 5,25-33

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Najtrudniejsze relacje, cz.2

List do Efezjan 5,25-33

 

 Istota sprawy

Czy zwróciłeś kiedykolwiek uwagę, że najbardziej wartościowe rzeczy w tym świecie to te, które wymagają od nas najwięcej poświęcenia? Im coś cenniejszego, tym więcej czasu potrzeba włożyć w pielęgnację tej rzeczy. Małżeństwo jest jedną z najwspanialszych relacji, jakie dał nam Bóg. Lecz w naszym zabieganym społeczeństwie coraz mniej osób jest gotowych inwestować w tą więź odpowiednią ilość czasu. Czasu, bez którego małżeństwo nigdy nie rozwinie się w coś naprawdę pięknego i świętego. Coraz częściej stwierdzamy, że Boże recepty są zbyt wymagające. Szukamy szybszych rozwiązań. W obliczu trudności - dajemy za wygraną i wycofujemy się z naszych zobowiązań. List Pawła do Efezjan wzywa nas do powrotu do walki o głębię i piękno relacji małżeńskiej.

 


 Odkrywanie drogi

1. Miłuj swoją żonę jak... Chrystus Kościół (Efezjan 5,25-27)

Mamy tu 4 czasowniki, które opisują miłość Chrystusa do nas - i które powinny opisywać miłość męża do żony:

  • ofiarnie poświęcać się
  • uświęcać (wspierać w dążeniu do świętości)
  • przebaczać
  • okazywać szacunek i troskę

 

2. Miłuj swoją żonę jak... siebie samego (Efezjan 5,28-33)

Aby kochać żonę "jak własne ciało", mąż musi być gotów troszczyć się o wszelkie jej potrzeby, poświęcać jej uwagę, okazywać zrozumienie i szacunek.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jak możesz zainwestować w swoje małżeństwo więcej czasu i uwagi?
  • Których elementów "kochania jak Chrystus" i "kochania jak siebie samego" brakuje w tym, jak okazujesz miłość swojej żonie? Co możesz zrobić, by stawać się mężem, który kocha tak, jak Chrystus?
  • Jak się wzajemnie "zazębiają" miłość męża do żony i szacunek żony wobec męża?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide