Test życia chrześcijańskiego Ef 5,15-21

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Test życia chrześcijańskiego

List do Efezjan 5,15-21

 

 Istota sprawy

Co robić, kiedy życie wymierza nam solidne ciosy, wpierw osłabiwszy naszą czujność rutyną codzienności? Gdzie znaleźć oparcie, kiedy co rusz potykamy się o nowe przeszkody albo tracimy orientację w mgle niepewności? Czasem trzeba po prostu powrócić do podstaw. Zatrzymać się, przypomnieć sobie o tym, co dla wiary chrześcijańskiej fundamentalne i według tego ustawić kurs swojego życia. Wiedział o tym Apostoł Paweł i dlatego w środku 5 rozdziału swojego listu do Efezjan przerywa opis chrześcijańskiego postępowania, by na parę chwil powrócić do spraw zasadniczych. Wylicza 5 aspektów życia, w których każdy naśladowca Chrystusa musi podjąć konkretne kroki, by uformować swój sposób myślenia według Bożej prawdy.

 


 Odkrywanie drogi

1. Chrześcijańskie podstawy

Nigdy nie wyrośniemy z podstaw chrześcijaństwa. Zaufanie prostym obietnicom i wierność w podstawowych przykazaniach przynoszą w dłuższej perspektywie wspaniałe rezultaty.

 

2. 5 fundamentalnych kwestii (Efezjan 5,15-21)

Dostrzegamy tu 5 dziedzin życia, które Paweł uważał za kluczowe dla wiary chrześcijańskiej:

mądre POSTĘPOWANIE - efektywne wykorzystanie CZASU - przemyślane PODEJMOWANIE DECYZJI - duchowa DYSCYPLINA - PODDANIE sobie nawzajem

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jak myślisz, dlaczego Paweł wymienił wśród fundamentów życia z Bogiem akurat te 5 kwestii?
  • Podaj przykłady wyzwań, które mogą się pojawić w życiu chrześcijanina w każdej z tych 5 dziedzin życia.
  • Na ile twoje życie poddane jest Bogu w każdej z tych dziedzin? Co możesz zrobić, by radzić sobie w tych kwestiach "po Bożemu", z Bożą pomocą?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide