Kroki ku wolności Ef 4,25-32

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Kroki ku wolności

List do Efezjan 4,25-32

 

 Istota sprawy

Wszyscy popełniamy grzechy. Z różnych powodów. Czasem grzeszymy nieświadomie - nie zdając sobie sprawy, że robimy coś niewłaściwego. Kiedy Bóg uświadamia nam, że zachowaliśmy się nie w porządku, zwykle odczuwamy żal i poszukujemy szybko Bożego przebaczenia. Szczerze jednak mówiąc, o wiele częściej popełniamy grzechy z pełną świadomością tego, że przekraczamy Boże przykazania. Nasze grzeszne odruchy przeradzają się w nawyki, z którymi po czasie przestajemy walczyć. Wiemy, że ranimy siebie i naszych bliskich, ale nie mamy już wewnętrznej siły, by coś z tym zrobić. Czasem po prostu zbyt dobrze nam z grzechem, by mieć ochotę się z nim rozstawać. Bóg jednak oferuje nam wolność! Dzięki Jego łasce, dzięki mocy mieszkającego w nas Ducha Świętego, możemy zerwać z każdym grzesznym nawykiem i nauczyć się żyć według Jego wspaniałych zasad.

 


 Odkrywanie drogi

1. Odnowione myślenie i co z tego wynika

Przychodząc do Boga, doświadczamy "odnowienia umysłu". Rezultatem tej przemiany jest wolność - wolność do tego by w pełni kochać Boga, naśladować Chrystusa i podążać za głosem Ducha Świętego.

 

2. Żyjąc jako ludzie prawdziwie wolni (Efezjan 4,25-32)

Apostoł Paweł wymienia 5 dziedzin, w których wierzący mają odwrócić się od starych nawyków i ubrać nowy charakter dany im przez Boga:

  • kłamstwo
  • niekontrolowany gniew
  • kradzież
  • nieprzyzwoite słowa
  • nieprzebaczenie

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jak byś zdefiniował wolność? Co to znaczy być "wolnym w Chrystusie"?
  • W której z tych 5 dziedzin potrzebujesz uwolnienia i przemiany? Jak możesz ubierać Bożą naturę w tej dziedzinie życia?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide