Tak się trzeba ubierać Ef 4,17-24

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Tak się trzeba ubierać

List do Efezjan 4,17-24

 

 Istota sprawy

Osaczająca nas zewsząd pop-kultura skutecznie zepchnęła na bok prawdę o tym, że "nie szata zdobi człowieka". Jeśli wierzyć kolorowym czasopismom, to właśnie wygląd zewnętrzny jest tą arcyważną, godną najwyższej troski sprawą. Niestety, zdarza się, że i my, chrześcijanie, bardziej martwimy się o to, jakie wrażenie robimy na innych, niż o stan naszych serc. Świadom tej ludzkiej skłonności, Apostoł Paweł zachęca wierzących w Efezie, aby zainwestowali raczej w "duchową" garderobę. Wzywa ich, by "zdjęli z siebie" starego człowieka - zbrudzoną egoizmem, chciwością i obojętnością ludzką naturę - a "przyoblekli" w nowego człowieka - daną im przez Boga nową, szlachetną naturę. Tylko w ten sposób chrześcijanie zaczną naprawdę przypominać naśladowców Chrystusa - swoimi motywacjami i swoim postępowaniem.

 


 Odkrywanie drogi

1. Stara garderoba (Efezjan 4,17-19)

Zanim uwierzyliśmy w Chrystusa, żyliśmy pod panowaniem egoistycznej ludzkiej natury. Nasz umysł był "przyćmiony", a nasze serce "zatwardziałe". Rezultatem było życie skupione na zaspokajaniu pragnień ciała i zmysłów.

2. Nowa garderoba (Efezjan 4,20-24)

Wszyscy, którzy poznali i przyjęli prawdę o tym, kim jest Jezus, wezwani są do ubierania nowej, Bożej natury, którą cechuje autentyczna prawość i świętość.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Co nie podoba ci się w twojej starej garderobie? Jakie elementy starej natury jest ci szczególnie trudno "zdjąć z siebie"? Co z charakteru Chrystusa chciałbyś dodać do swojej garderoby?
  • Jak praktycznie dokonuje się ta duchowa przemiana? Jak możemy nieustannie zakładać i utrzymywać w czystości nasze "nowe ubrania" - nową, Bożą naturę?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide