Żywe ciało w pełnym rozkwicie Ef 4,11-16

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Żywe ciało w pełnym rozkwicie

List do Efezjan 4,11-16

 

 Istota sprawy

W ostatnich latach w kościołach chrześcijańskich zaczęła się szerzyć moda na "menedżerskie" podejście do budowania wspólnoty. Wszystko powinno być błyszczące, efektywne i zaplanowane do najmniejszych szczegółów. Niczym w świecie biznesu, celem nadrzędnym stał się rozwój (rozwój, rzecz jasna, naszego kościoła). Niestety, po drodze gubimy gdzieś atmosferę rodzinnych więzi i nastawienie, w którym każda osoba, nawet ta niedoświadczona i niewprawiona, ma swoje wyjątkowe zadanie do wykonania. Nic dziwnego, że kościół traci swoją witalność. Tak bardzo potrzebujemy regenerującej dawki  szczerej empatii, serdecznych relacji i myślenia "zespołowego", tak byśmy nauczyli się wspólnie służyć Bogu i w jedności Go chwalić.

 


 Odkrywanie drogi

1. Bóg udziela nam darów, byśmy "przysposabiali wierzących do dzieła posługi" (Efezjan 4,11-12)

Kluczowym składnikiem tego wyposażania do służby jest poznawanie, przyswajanie i przekazywanie innym prawd Słowa Bożego.


2. Bóg udziela nam darów, byśmy służyli sobie nawzajem (Efezjan 4,13-15)

Jeśli będziemy usługiwać sobie nawzajem darami, którymi obdarza nas Bóg, zbliżymy się do celu, jakim jest duchowe zdrowie i jedność w naszych wspólnotach.


3. Bóg udziela nam darów, byśmy "przyczyniali się do wzrostu Ciała (Kościoła)"  (Efezjan 4,16)

Ostatecznym powodem, dla którego Bóg udziela nam duchowych darów, nie jest nasze dobre samopoczucie, ale wigor i dojrzałość całego Ciała Chrystusa (Kościoła).

 


Rozpoczynając podróż

  • Jak rozumiesz myśl Pawła o tym, że wzrost Kościoła dokonuje się poprzez "połączenie z Głową" i "wzajemne połączenie" poszczególnych członków Ciała?
  • Jak do tej pory korzystałeś z darów innych wierzących lub służyłeś innym swoimi darami?
  • W jaki sposób możesz skorzystać z darów innych wierzących w twojej obecnej sytuacji? Jak możesz w najbliższym czasie pomóc swoimi darami ludziom w twoim otoczeniu?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide