Tajemnica, służba i ja Ef 3,1-13

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Tajemnica, służba i ja

List do Efezjan 3,1-13

 

 Istota sprawy

Kiedy życie raczy nas podwójną porcją kłopotów i zmartwień, łatwo poddać się zniechęceniu. Apostoł Paweł potrafił jednak zachować radość nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Trzymany w rzymskim areszcie za wierne zwiastowanie ewangelii, doświadczał w Bogu niezwykłego pokoju i pogody ducha. Głęboko wierzył, że wszystko, co się nam przytrafia, przechodzi wpierw przez miłosierne ręce Boga. Świadomość ta dodawała mu otuchy, kiedy niestrudzenie wędrował od miasta do miasta, głosząc pojednanie żydów i pogan w Chrystusie. Słowa Pawła (i jego postawa) pomagają nam ufać, że - niezależnie od tego, jak przytłaczające zdają się być okoliczności - nasze życie jest bezpieczne w Bożych dłoniach. Trzymając się Boga, możemy pokonać ogarniający nas strach i smutek.

 


 Odkrywanie drogi

1. Objawienie tajemnicy (Efezjan 3,2-6)

Bóg objawił Pawłowi (rewolucyjną dla żydowskiego umysłu) prawdę o tym, że w Chrystusie żydzi i poganie stanowią odtąd jedną Bożą rodzinę.

 


2. Ogłaszanie tajemnicy (Efezjan 3,7-10)

Bóg zlecił Pawłowi zwiastowanie tej tajemnicy, tak by rezultaty jej przesłania były podziwiane na całej ziemi i w całym wszechświecie.

 


Rozpoczynając podróż

  • Co ten fragment listu wnosi w nasze zrozumienie tego, czym jest Kościół (Boża rodzina), dlaczego Bóg go "wymyślił" i do czego go przeznaczył?
  • W jaki sposób mogą dodawać nam zachęty i motywować do wytrwałości:
    • słowa Pawła z 3 rozdziału Listu do Efezjan?
    • przykład jego życia i służby?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide