Domownicy Boga Ef 2,17-22

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Domownicy Boga

List do Efezjan 2,17-22

 

 Istota sprawy

Dobrowolnie umierając za nasze grzechy na krzyżu, Jezus Chrystus umożliwił nam powrót do bliskiej więzi z Bogiem. Aby wejść w tą relację, musimy przyjąć ofiarowany nam dar zbawienia i pojednania. To jednak dopiero początek podróży! Żyjąc z Bogiem i dla Boga, zobaczymy, jak stopniowo (czasem gwałtownie!) zmienia się na lepsze nasz charakter i jakość naszych więzi, z Bogiem i ludźmi. Chrystus wnosi w nasze życie pokój i otwiera nam dostęp do Bożej obecności. Zbliżając się do Boga Ojca i podążając za Jezusem, naszym Panem, wszyscy tworzymy tu na ziemi duchową rodzinę. Jak pisze Paweł: jesteśmy domownikami Boga.

 


 Odkrywanie drogi

1. Chrystus przynosi pokój (Efezjan 2,17)

Poprzez swoją śmierć na krzyżu Jezus Chrystus zbudował most pokoju - most łączący świętego Boga i grzesznego człowieka.

 

2. Cztery wymiary Bożego domu (Efezjan 2,18-22)

Wszyscy, którzy zawierzyli swoje życie Chrystusowi, są częścią Bożego "mieszkania" ("domostwa"). Oto 4 wspaniałe aspekty bycia tym duchowym domem:

  • jednakowy przystęp do Ojca
  • pełne prawa "obywatelskie" dla każdego
  • rodzina pełna miłości
  • doświadczanie bliskości i wspólnoty

 


Rozpoczynając podróż

  • Co przeszkadza/pomaga ci pamiętać, że jako Boże dziecko masz zawsze pełny i swobodny dostęp do Ojca w Niebie?
  • Czym jest według ciebie Kościół?
  • Co możesz zrobić, by twój kościół/wspólnota funkcjonowały jak kochająca się, zżyta ze sobą rodzina?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide