Przełamywanie barier Ef 2,11-16

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Przełamywanie barier

List do Efezjan 2,11-16

 

 Istota sprawy

W Liście do Efezjan znajdujemy prawdę o tym, że z powodu grzechu wszyscy jesteśmy duchowo martwi, ale Bóg może tchnąć w nas nowe życie ("ożywić nas z Chrystusem"). Nie musimy dłużej brnąć przez życie w poczuciu beznadziei. Jezus zniszczył mur oddzielający ludzkość od Boga i zamienił stan wrogości w zaproszenie do przymierza i bliskości. To wszystko może mieć też niezwykły wpływ na relacje międzyludzkie. W Chrystusie nawet żydzi i poganie odkładają na bok nienawiść i uprzedzenia, kiedy wspólnie - zjednoczeni działaniem Ducha Świętego - zbliżają się do Boga.

 


 Odkrywanie drogi

1. Skąd przychodzimy (Efezjan 2,11-12)

Pada tu 5 wyrażeń określających nasz stan przed zaproszeniem Chrystusa do naszego życia: bez Chrystusa, bez ojczyzny, bez wspólnoty, bez nadziei, bez Boga.

 

2. Co wnosi w nasze życie Jezus (Efezjan 2,13-14)

Jezus zburzył mur oddzielający nas od Boga i od innych ludzi. Wprowadził pokój między żydami i poganami.

 

3. Powód do wdzięczności (Efezjan 2,15-16)

Dziękujemy Bogu, bo na podstawie śmierci Chrystusa ("przez krzyż") pojednał nas ze sobą i ze wszystkimi ludźmi, którzy w Niego wierzą.

 


Rozpoczynając podróż

  • Jakie rzeczy "wysysają" pokój z twojego serca i z twoich relacji z innymi?
  • Co jest kluczem do doświadczania Bożego pokoju w każdych okolicznościach?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide