Byliście martwi... lecz Bóg! Ef 2,1-10

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Byliście martwi... lecz Bóg!

List do Efezjan 2,1-10

 

 Istota sprawy

Biblijna sceneria często pomalowana jest w kontrastowe barwy. Światło i ciemność. Niebo i piekło. Miłość i nienawiść. Wiara i uczynki. Wolność i niewola. Życie i śmierć. Tym jedynym, który może "przemalować" te kontrasty - na ciemne kolory nakładając barwę "świetlistą" - jest Bóg. On jest drogą od nienawiści do miłości. On stoi między piekłem i niebem. Bez Niego - bez tego, co zrobił dla nas Chrystus - naszym przeznaczeniem byłaby śmierć, a życie wieczne tylko odległym marzeniem. Bóg jednak znalazł lekarstwo na naszą śmiertelną chorobę! Dzięki Bożej łasce ci, którzy wierzą Chrystusowi, mogą teraz bez strachu oczekiwać momentu oddzielającego ich od wieczności. Za drzwiami śmierci czeka na nich wieczne życie z ich Stwórcą i Panem.

 


 Odkrywanie drogi

1. Przegląd biblijnych kontrastów

Pismo Święte pełne jest różnorodnych kontrastów. Najbardziej znaczące jest przeciwstawienie życia i śmierci. W tle tego kontrastu zawsze pobrzmiewa Boże łaskawe zaproszenie do przyjęcia Jego daru zbawienia i "przejścia ze śmierci do życia".


2. Ze śmierci do życia: 5 pytań (Efezjan 2,1-10)

Odpowiadając na tych 5 pytań, lepiej zobaczymy, jak niezwykłe jest to, co Bóg dla nas zrobił:
1. Jak wyglądało nasze życie bez Boga?
2. Co zrobił dla nas Bóg?
3. Dlaczego to zrobił?
4. Jak to działa, jak to może objąć i nas?
5. Jakie są tego rezultaty?

 


Rozpoczynając podróż

  • Czy znasz osoby niewierzące, które wydają się być bardzo szczęśliwe i zadowolone z życia? Co ten fragment Listu do Efezjan mówi o ich rzeczywistym stanie?
  • W jaki sposób oparcie się na Bożej łasce może wnieść w nasze życie wewnętrzny pokój?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide