Co Chrystus robi dziś dla nas? Ef 1,18-23

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Co Chrystus robi dziś dla nas?

List do Efezjan 1,18-23

 

 Istota sprawy

Wielu chrześcijan żyje na co dzień w izolacji - nie tylko od ludzi, ale przede wszystkim od Boga. Rezultat jest opłakany: problemy w różnych dziedzinach życia, pustka w naszym sercu... A przecież, przyjmując wiarą ofiarę Chrystusa za nasze grzechy, otrzymujemy dostęp do nieprzebranego źródła mocy. Mocy, która ukształtowała najgłębsze oceany i wyrzeźbiła najwyższe pasma górskie. Mocy, która odwaliła kamień od grobu Jezusa. Ta moc jest do naszej dyspozycji! Dzięki niej możemy zwyciężyć dręczące nas pokusy. Ona może wybawić nas z depresji, dzięki niej możemy przetrwać nawet najtrudniejsze życiowe próby. Jest tylko jedno "ale": musimy być podłączeni do jej źródła. Inaczej my, chrześcijanie, będziemy niczym lampa, w której przepaliła się żarówka, albo kran, z którego nie cieknie nawet kropla wody...

 


 Odkrywanie drogi

1. Dostępność mocy Boga (Efezjan 1,18-19)

Paweł modli się, by wierzący w Efezie przyjęli Bożą moc.


2. Przejawy mocy Boga (Efezjan 1,20-23)

Paweł naucza, że największym przejawem Bożej mocy jest zmartwychwstanie Chrystusa. Bóg swoją mocą wzbudził Jezusa z martwych, posadził na tronie Nieba, złożył wszystko pod Jego stopy i ustanowił Głową Kościoła.

 


Rozpoczynając podróż

  • Jakie dostrzegasz przejawy Bożej mocy w swoim życiu?
  • W jakich dziedzinach życia potrzebujesz teraz szczególnie działania mocy Boga?
  • W jaki sposób możemy na co dzień głębiej doświadczać Bożego działania?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide