Modlitwa z głębi serca Ef 1,15-19

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Modlitwa z głębi serca

List do Efezjan 1,15-19

 

 Istota sprawy

Modlitwa to wymagająca dyscyplina duchowa. Zwykle przychodzi nam z dużymi oporami, zdarza się, że zaniedbujemy ją całkowicie. Czy odnosi się to także do ciebie? Chrześcijanie całkiem chętnie uczestniczą w spotkaniach religijnych, śpiewają pobożne pieśni i wypowiadają się na tematy wiary, ale wytrwała modlitwa wstawiennicza nie cieszy się już tak wielką popularnością. Wydaje się nam to nudne i niepraktyczne, zwłaszcza kiedy za bardzo nie widzimy wymiernych rezultatów naszej modlitwy. Jeśli jednak będziemy modlić się z wiarą - szczerze, z głębi serca - z pewnością odkryjemy dla siebie wielką wartość rytmu regularnej modlitwy.

 


 Odkrywanie drogi

1. Paweł dziękuje Bogu za Efezjan (Efezjan 1,15-16)

Paweł wyraża dziękczynienie za ich wierne oddanie Chrystusowi i za ich miłość do siebie nawzajem.

 

2. Paweł prosi Boga o Efezjan (Efezjan 1,17-19)

Paweł zanosi prośbę o "oświecenie" ich serca i głębsze poznanie Chrystusa.

 


Rozpoczynając podróż

  •  Na co kładzie nacisk Paweł w swojej modlitwie o Efezjan?
  • Co, według tego fragmentu, jest kluczem do głębszej więzi z Bogiem?
  • Co możemy zrobić, by z większym oddaniem modlić się o ludzi wokół nas?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide