Kurs przetrwania w szkolnej dżungli

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Kurs przetrwania w szkolnej dżungli

1 Samuelowa 2,18-26; Daniel 1,8-21; Hebrajczyków 11,23-29

 Istota sprawy

Każdej jesieni rozpoczyna się nowy rozdział niekończącej się epopei pod tytułem SZKOŁA. Świeżo upieczone przedszkolaki ze łzami w oczach żegnają się z rodzicami, dziesięciolatki żmudnie odpisują nowy plan lekcji, nastolatki wracają do licealnych ław, a studenci wsiadają do pociągów z okrzykiem Przysyłajcie pieniądze! na ustach. Podobne emocje opanowują u progu roku szkolnego rodziny w każdej szerokości geograficznej. Dla wielu dzieci 1 września oznacza ogromną zmianę w życiu - nowy etap, a z nim nowe doświadczenia, wyzwania, relacje i pokusy. Chrześcijanie (zarówno rodzice jak i dzieci) często wypatrują tych zmian z obawą, zadając sobie pytania: [rodzic:] "Czy moje dziecko nie ulegnie złym wpływom?", [uczeń:] "Czy odnajdę się w nowym środowisku?". Poszukajmy wspólnie biblijnych recept na szkolne wyzwania.

 


 Odkrywanie drogi

1. Biblijny model edukacji (Powtórzonego Prawa 6,4-7)

Przekazywanie mądrości życiowej i prawd wiary powinno zaczynać się w domu. Szkoła pełni swoją rolę, ale nie powinna wyręczać rodziców w ich zadaniu.


2. Trzej pilni uczniowie (1 Samuelowa 2,18-26; Daniel 1,8-21; Hebrajczyków 11,23-29)

Samuel, Daniel, Mojżesz - trójka młodych ludzi, których łączy wierność Bożym wartościom w środowisku wrogo nastawionym do ich przekonań.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Dla uczniów: Czy wierzysz, że Boża moc jest większa niż szkolne wyzwania i presja rówieśników? Czy jest jakiś problem w szkole, w którym potrzebujesz teraz Bożej pomocy? Czy chcesz zaprosić Boga do tej sytuacji?
  • Dla rodziców: Czy wierzysz, że wartości, które zaszczepiasz swoim dzieciom, oprą się wpływowi świeckiej edukacji i systemu wartości ich rówieśników? Czy jest jakaś sytuacja, która powoduje, że zaczynasz w to wątpić? Czy chcesz zaprosić Boga do tej sytuacji?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide