Coś więcej niż wdzięk i moda

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Coś więcej niż wdzięk i moda

Przysłów 31,10-31

 Istota sprawy

Nigdy jeszcze kobiety nie musiały stawiać czoła tylu różnym wyzwaniom co współcześnie. XXI wiek oferuje paniom niemal nieskończone możliwości w dziedzinie edukacji, kariery zawodowej czy pozycji społecznej. Jednak większa ilość opcji do wyboru to także zwielokrotniona dawka stresu i różnorodnych pokus. Stając w obliczu tych wyzwań, warto zajrzeć do zaskakująco "nowoczesnego", a zarazem zrównoważonego i niezwykle inspirującego opisu dzielnej kobiety, jaki znajduje się w 31 rozdziale biblijnej Księgi Przysłów.

 


 Odkrywanie drogi


1. Trochę tła

Ostatni rozdział Księgi Przysłów, podsumowujący to wyjątkowe dzieło literatury mądrościowej, poświęcony jest dzielnej kobiecie. Ten pochwalny tekst ma formę akrostychu - każdy wers zaczyna się od kolejnej litery alfabetu hebrajskiego. Autorem jest niejaki Lemuel - być może jest to pseudonim literacki króla Salomona.


2. Priorytety pobożnej kobiety (Przysłów 31,10-31)

Przedstawiona w tym fragmencie Pisma Świętego kobieta, to osoba, która zna swoją wartość w Bogu, akceptuje i rozumie swoją rolę żony i matki, odznacza się dojrzałym charakterem, posiada głęboką życiową mądrość.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Które z cech charakteru pobożnej kobiety uważasz za szczególnie istotne? W jaki sposób chciałabyś pracować w swoim życiu nad tymi cechami?
  • Które elementy w tym opisie wywołują w tobie mieszane uczucia (niezrozumiałe, nieistotne, trudne do osiągnięcia)? Jak możesz mimo wszystko skorzystać ze wzoru "dzielnej kobiety" w tych dziedzinach życia?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide