Boża kobieta żyjąca w równowadze

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Boża kobieta żyjąca w równowadze

Dzieje Apostolskie 16,1-2.11-15; 21,7-14

 Istota sprawy

Nie ma chyba w dzisiejszych czasach trudniejszej roli niż być chrześcijanką, która żyje z Bogiem i dla Boga na co dzień. To jak balansowanie na linie - wśród silnych podmuchów wiatru zmian kulturowych, presji medialnych ekspertów, braku stabilności i wygórowanych oczekiwań otoczenia. Ze wszystkich stron płyną natarczywe rady, jak być dzisiaj spełnioną kobietą. A pomijając zewnętrzną presję, jest tam jeszcze to normalne, zdrowe, odwieczne - ale tak często niezaspokojone - pragnienie, by być szanowaną i kochaną. Co zatem robić? Odkryj sekret, jak stać się Bożą kobietą żyjącą w równowadze!

 


 Odkrywanie drogi

1. Dwie skrajności

W naszej kulturze funkcjonują wśród kobiet dwie skrajne postawy - agresywna feministka i pasywna cicha myszka.


2. Przyczyny

Skrajności te są rezultatem przynajmniej 4 czynników: niezrozumienie biblijnej idei podporządkowania, autorytaryzm lub nieporadność mężczyzn, brak głębokich więzi w rodzinie i kościele, mało wyważone poglądy liderów kościelnych.


3. Podejście zrównoważone (Dzieje Apostolskie 16,1-2.11-15; 21,7-14)

Boża kobieta żyjąca w równowadze jest osobą zakorzenioną w Piśmie Świętym, świadomą swoich darów i talentów, znającą swoją wartość, ufającą Bogu w każdej sytuacji życiowej.

 


 Rozpoczynając podróż

Chuck Swindoll daje 3 sugestie, jak stać się kobietą żyjącą w równowadze:

Regularnie i dogłębnie studiuj Biblię.
Chroń swój umysł przed obiema skrajnymi postawami (niezależność-bierność).
Nie uciekaj od konfliktów, ale staraj się je konstruktywnie rozwiązywać.

  • Czy myślisz, że rady te mogą pomóc ci w osiągnięciu zdrowej równowagi?
  • W jaki sposób możesz zastosować powyższe zasady w swoim życiu? 
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide