Potrzeba integralności

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Potrzeba intergralności

Daniel 6,1-23

 Istota sprawy

Żyjemy w czasach, gdy modne jest podważanie wszelkich zasad moralnych i racjonalizowanie zła. Smutne jest to, że coraz większa liczba chrześcijan przyjmuje ten relatywistyczny sposób myślenia. Boża miłość akceptuje wszystko... Jezus rozumie twoje słabości i wszystko ci wybaczy... Rezultaty są niepokojące, żeby nie powiedzieć - tragiczne. Takie kwestie jak: wierność małżeńska, czystość seksualna, uczciwość intelektualna i finansowa stają się opcjami, które można negocjować zamiast zasadami moralnymi, których należy przestrzegać. Nawet osoby zaangażowane w posługę duchowną dają się uwieść tej modzie. Antidotum? Powrót do moralnej integralności - rozumianej nie jako bezgrzeszna doskonałość, ale raczej konsekwentna uczciwość, szczerość, brak fałszu i podwójnych standardów. Nie da się tak żyć? Przykład Daniela pokazuje, że nie jest to niemożliwe.

 


 Odkrywanie drogi

1. Integralność: definicja

Czy zawsze dotrzymujesz danego słowa? Oto esencja integralności: prawdomówność, spolegliwość, wierność. Nie jesteś doskonały, ale robisz wszystko, by twoje słowa zawsze szły w parze z czynami.

 

2. Integralność: przykład (Daniel 6,1-23)

W obliczu intrygi i niesprawiedliwego traktowania, świadom ceny, jaką trzeba będzie za to zapłacić, Daniel pozostał niezłomnie wierny temu, w co wierzył. Rozpoczynając podróż

  • Jak byś własnymi słowami zdefiniował integralność?
  • W jakich dziedzinach twoja integralność wystawiana jest na próbę?
  • Jak można stać się człowiekiem bardziej uczciwym, szczerym i godnym zaufania?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide