Idźcie na cały świat

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Przygoda z Bogiem

Idźcie na cały świat

Dzieje Apostolskie 1,1-11

 Istota sprawy

Otwierając księgę Dziejów Apostolskich, spotykamy uczniów Chrystusa, gdy gromadzą się w Jerozolimie, czekając na obiecanego im Ducha Świętego. Czują się zdezorientowani. W ich głowach kłębi się wiele pytań.

Jezus zmartwychwstał... i co dalej?

Jezus jest Królem... ale jak będzie wyglądać Jego Królestwo?

Jezus złożył im obietnicę - "otrzymacie moc z wysoka, gdy Duch Święty zstąpi na was" - ale co to dokładnie oznacza?

Nie minie więcej niż dziesięć dni, gdy Duch Święty wypełni miejsce, gdzie przebywali, udzielając każdemu z nich swojej siły. Bóg stanie się dla nich jeszcze bardziej realny niż przedtem, a ich życie otrzyma wyraźny kierunek: "Będziecie moimi świadkami... po krańce ziemi".

 

 Odkrywanie drogi

1. Wyzwania stojące przed apostołami

Pierwsi chrześcijanie żyli "pełnią życia" - nie dlatego, że nie spotykały ich trudności, ale na przekór licznym trudnościom.

Nie wszystkie drogi Boga i sposoby Jego działania są dla nas łatwe czy w pełni zrozumiałe. Wiemy jednak, że - bez względu na wszystko - Bóg z tymi, których miłuje, "współdziała we wszystkim dla ich dobra". (Rz 8,28)

 

2. Osoba i moc Ducha Świętego (Dz 1,5-11)

 • Duch Święty nie jest symbolem, lecz rzeczywistością. Dzięki doświadczeniu chrztu w Duchu Świętym uczniowie stali się świadkami Jezusa aż po krańce ziemi.
 • Duch Święty nie przyniósł listy zadań czy sprytnej strategii, ale swoją moc. Jego przyjście sprawiło, iż uczniowie nabrali odwagi, by głosić proste przesłanie o zmartwychwstaniu Chrystusa.
 • Apostołowie nie byli wynajętymi dystrybutorami Dobrej Nowiny, lecz jej świadkami. W centrum ich przesłania zawsze był Jezus. Nie byli przypisani do żadnej denominacji, lecz do osoby Jezusa Chrystusa.
 • Królestwo Boże nie było już dłużej ograniczone do jednego narodu, lecz miało mieć zasięg uniwersalny. "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." (Ga 3,28)

 

 Rozpoczynając podróż

 • Co to znaczy być świadkiem Jezusa?
  • W jaki sposób jesteś / możesz być Jego świadkiem w swoim codziennym życiu?
 • Jakie są koszty naśladowania Jezusa Chrystusa?
  • Jaki koszt ty ponosisz, opowiadając się za Bogiem w swoim środowisku?
 • Zesłanie Ducha Świętego rozpoczęło nowy rozdział w życiu apostołów i w całej historii ludzkości.
  • Jaką zmianę / nowy etap Bóg szykuje teraz w twoim życiu?
  • Jak możesz z Nim współpracować, by urzeczywistnić te zmiany?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide