Seria 19. Przygoda z Bogiem: Studium Dziejów Apostolskich 1-13

Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz słowo "chrześcijaństwo"? Otępiająca rutyna czy... ekscytująca przygoda?

Historia Kościoła, opisana w księdze Dziejów Apostolskich, pokazuje chrześcijaństwo w jego najlepszej formie. Pierwsi naśladowcy Chrystusa całym sercem wierzyli, że Bóg odpowiada na ich modlitwy i zmienia bieg wydarzeń. Kościół rozwijał się nie dzięki sprytnym kampaniom marketingowym, ale dzięki działaniu Ducha Świętego. Naśladowanie Boga kosztowało wiele wyrzeczeń, ale nie był to jakiś przykry obowiązek.

To była przygoda życia!

Co stoi na przeszkodzie, by żyć takim życiem... w XXI wieku?


DataNazwa kazania
2018-01-09 - 2018-01-11 1. Idźcie na cały świat
2018-01-12 - 2018-01-17 2. Narodziny Kościoła

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Prorok Micheasz i jego misja

    Insight for Living - Pełnia Życia

    O starotestamentowym proroku Micheaszu wiadomo niewiele. Pochodził z miasta Moreszet, położonego w równinnej części Judy, w pobliżu warownych miast Lakisz, Maresza i Socho. Do Jerozolimy było stąd około 40 kilometrów, a do należącego już do Filistynów Gat - rzut beretem (dlatego w źródłach często mowa o Moreszet-Gat).

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.