Seria 17. Nabożne życie w bezbożnym świecie: Studium Listu do Rzymian 6-8

Jak żyć w zgodzie z Bożymi zasadami w świecie, który odwrócił się do Boga plecami?

Dwadzieścia wieków od chwili, gdy Jezus chodził po tej ziemi, Jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne: jesteśmy wezwani, by wierzyć w Niego... dzielić się tym, co otrzymaliśmy, z innymi... trwać po stronie sprawiedliwości nawet w obliczu prześladowań... ufać Bogu w każdych okolicznościach.

Tylko... skąd wziąć siłę, by tak żyć? Jak się nie dać zastraszyć? Jak się opierać grzesznym pokusom i starym, niszczącym nawykom? Jak balansować pomiędzy religijnym legalizmem a postawą "nie-warto-się-starać"?

Przesłanie zawarte w szóstym, siódmym i ósmym rozdziale Listu św. Pawła do Rzymian to wspaniała biblijna recepta na te, jakże dobrze znane naśladowcom Chrystusa, dylematy. W swoich rozważaniach Chuck Swindoll pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest diagnoza apostoła i jak skuteczne lekarstwo, które przepisuje.

To miłość Boża i moc Ducha Świętego jest sekretem prawdziwie nabożnego życia.


DataNazwa kazania
2017-11-06 - 2017-11-13 1. Musimy umrzeć, aby żyć
2017-11-14 - 2017-11-15 2. Portret walczącego chrześcijanina
2017-11-16 - 2017-11-21 3. Porozmawiajmy o naszej wędrówce
2017-11-22 - 2017-11-23 4. Chwała i westchnienia
2017-11-24 - 2017-11-28 5. Opatrzność w działaniu

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.