Seria 17. Nabożne życie w bezbożnym świecie: Studium Listu do Rzymian 6-8

Jak żyć w zgodzie z Bożymi zasadami w świecie, który odwrócił się do Boga plecami?

Dwadzieścia wieków od chwili, gdy Jezus chodził po tej ziemi, Jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne: jesteśmy wezwani, by wierzyć w Niego... dzielić się tym, co otrzymaliśmy, z innymi... trwać po stronie sprawiedliwości nawet w obliczu prześladowań... ufać Bogu w każdych okolicznościach.

Tylko... skąd wziąć siłę, by tak żyć? Jak się nie dać zastraszyć? Jak się opierać grzesznym pokusom i starym, niszczącym nawykom? Jak balansować pomiędzy religijnym legalizmem a postawą "nie-warto-się-starać"?

Przesłanie zawarte w szóstym, siódmym i ósmym rozdziale Listu św. Pawła do Rzymian to wspaniała biblijna recepta na te, jakże dobrze znane naśladowcom Chrystusa, dylematy. W swoich rozważaniach Chuck Swindoll pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest diagnoza apostoła i jak skuteczne lekarstwo, które przepisuje.

To miłość Boża i moc Ducha Świętego jest sekretem prawdziwie nabożnego życia.


DataNazwa kazania
2017-11-06 - 2017-11-13 1. Musimy umrzeć, aby żyć
2017-11-14 - 2017-11-15 2. Portret walczącego chrześcijanina
2017-11-16 - 2017-11-21 3. Porozmawiajmy o naszej wędrówce
2017-11-22 - 2017-11-23 4. Chwała i westchnienia
2017-11-24 - 2017-11-28 5. Opatrzność w działaniu

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Nadzieja większa od upadku

    Charles R. Swindoll

    Gdy wczytujemy się w historie bohaterów Biblii, widzimy, że ich życie nie było pozbawione porażek.

    Weźmy na przykład Apostoła Piotra. Zapewne znasz choć pobieżnie jego historię. Piotr doświadczył w swoim życiu zarówno wzlotów, jak i upadków. Zaczęło się od pełnej ekscytacji decyzji, by pójść za Jezusem, a skończyło na tchórzliwym wyparciu się znajomości z Mistrzem. Nie raz, nie dwa, lecz trzy razy. Gdy tylko Piotr zdał sobie sprawę z tego, co właśnie zrobił, jak mówi Biblia, "wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał". ( Czytaj dalej...

Patronat konferencji

Kraków, 17-18 listopada 2017

Warszawa, 24-25 listopada 2017

gls 2017 banner ifl

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.